Zdeněk Tipek ze Státního úřadu pro jadernou bezpečnost vystoupí na Fakultě strojní

Ředitel odboru kontroly jaderných zařízení v pondělí 26. února pohovoří nejen o kauze Jaderné elektrárny Dukovany, ale také o technických a lidských selháních v oboru.

Přednáška se koná na Fakultě strojní (posluchárna UV 115) od 10 do nejvýše 13 hodin. Předmětem setkání budou zajímavé poznatky z české praxe i mezinárodní poučení.

Ing. Tipek je absolventem elektrotechnické fakulty ČVUT Praha (1988). V roce 1988 nastoupil jako operátor do Českých energetických závodů. Od roku 1994 je zaměstnán na Státním úřadě pro jadernou bezpečnost, kde postupně pracoval jako inspektor jaderné bezpečnosti lokalitního pracoviště na JE Temelín, vedoucí tohoto lokalitního pracoviště a ředitel odboru kontroly jaderných zařízení. Byl členem několika pracovních skupin v OECD, účastnil se různých misí MAAE.

Fakulta strojní

Hana PRAŽÁKOVÁ

Úspěšní absolventi ZČU v německých firmách - 6. díl

Absolventi Univerzita Úspěchy