ZČU se účastnila spolu s dalšími vysokoškolskými institucemi česko-amerického workshopu

V minulém týdnu se sešli zástupci 12 českých vysokoškolských institucí se zástupci pěti vybraných amerických univerzit působících v okolí města Filadelfie ve státě Pensylvánie, USA.

Tento workshop, stejně jako dva předcházející, které proběhly v roce 2016  a 2017 na českém území, se konaly díky Fulbrightově komisi, která vše zorganizovala ze podpory Domu zahraniční spolupráce a jeho iniciativy Study in the Czech Republic. Účelem těchto setkání je posílit spolupráci českých univerzit s těmi americkými a poskytnout oběma stranám příležitost poznat a pochopit prostředí obou vysokoškolských systémů.

Během čtyřdenního setkání se čeští účastníci měli možnost seznámit s Drexel University, Temple University, Villanova University, Swarthmore University a University of Pennsylvania, která je členem prestižní „Ivy League“, a také poznat atmosféru města Filadelfie. Součástí workshopu byly prezentace jednotlivých institucí a jejich zahraničních programů, otevřené diskuze a prohlídky kampusů.

Představení ZČU

Drexel University – spoluorganizátor workshopu

Temple University kampus

University of Pennsylvania kampus