Fakulta pedagogická pořádala mezinárodní konferenci

Spolupráce Studium Univerzita

Spolupráce plzeňské fakulty a Jelabužského institutu Kazaňské federální univerzity přinesla přednášky a diskuze o internacionalizaci vysokého školství.
Ve dnech 18. října a 12. listopadu se na Fakultě pedagogické ZČU konala mezinárodní konference "Současné vzdělávání v polykulturní společnosti". Šlo o jeden z výstupů spolupráce fakulty a Jelabužského institutu Kazaňské federální univerzity v ruském Tatarstánu.

Na konferenci vystoupili studenti a akademici obou institucí. Přednášeli a diskutovali o významu internacionalizace ve vysokoškolském vzdělávání a nezbytnosti zařazení interkulturních témat do pregraduální přípravy učitelů.

Západočeská univerzita (ZČU) s univerzitou v Kazani spolupracuje na základě bilaterální smlouvy už od loňského září. Ruští studenti navštěvují Fakultu pedagogickou a Fakultu ekonomickou. Studenti ZČU zase letos na jaře absolvovali v Jelabuze měsíční stáže a během prázdninových měsíců navštěvovali tamní letní školy.

Více o spolupráci zde.

Michaela Pešková

Do ulic Plzně vyjela tramvaj Mezinárodní letní jazykové školy

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost