Kýblu akademické krve je 25 let

Spolupráce Studenti

Před 25 lety, přesně 9. prosince 1993, se uskutečnil první Kýbl akademické krve. V pondělí 3. prosince 2018 proběhla tato tradiční studentská akce v chebské části Fakulty ekonomické Západočeské univerzity už po jednapadesáté.

O týden dříve darovali krev na chebské transfúzní stanici i mladí sportovci z klubu FK Hvězda Cheb pod názvem Sportovní kýbl krve . „Jsme rádi, že se mladí lidé aktivně zapojují do řešení nedostatečného počtu dárce krve“, uvádí organizátor akce Jan Tlučhoř z katedry marketingu, obchodu a služeb Fakulty ekonomické. „S potěšením jsem pozoroval, že jsme při darování krve potkali několik dvojic rodičů a jejich dětí. Každý jeden nový dobrovolný dárce krve se počítá,“ doplnil Tlučhoř.

51. Kýbl akademické krve přivedl na transfúzní stanici tři prvodárce z řad studentů Fakulty ekonomické – Petra Gontkoviče, Dominika Kříže a Kryštofa-Adama Dubského, kteří tak rozšířili řady již 550 dárců, kteří často v rámci Kýblu darovali krev i vícekrát.

Zároveň se podařilo navázat na tradici, kdy jsou dárci krve odměněni díly známých českých umělců. Takzvanou „Krevní galerii“, která je k vidění v prostorách chebské budovy ZČU, rozšířila fotografie absolventa ekonomické fakulty Pavla Pližingra, který ve své tvorbě využívá techniky kreslení světlem (light painting).

Dvacátý šestý rok své existence nakousne Kýbl akademické krve v dubnu 2019.

Galerie


Fakulta ekonomická

Jan Tlučhoř

05. 12. 2018


Už plánujeme, jak se potkáme a navštívíme, říká studentka o Erasmu, který přerušil koronavirus

COVID-19 Studenti Studium

Fakulta ekonomická

13. 05. 2020

Fakulta filozofická nově nabízí studium programu Sociální práce

Studium Tisková zpráva Univerzita

Fakulta filozofická

02. 06. 2020

Projekt Termovize do škol byl podpořen mezinárodním grantem SPIE Education Outreach

Další vzdělávání Spolupráce Věda

Nové technologie - výzkumné centrum

22. 05. 2020