Na ZČU se setkali zahraniční vědci z projektu Mobility 3.0

Spolupráce Věda Zaměstnanci

Díky projektu přijíždějí do Plzně vědci z celého světa. Zaměstnanci Západočeské univerzity se zase vydávají do zahraničí.

V rámci projektu Mobility 3.0 se poslední listopadový den v prostorách univerzitní knihovny uskutečnilo setkání vědců a mentorů. Hosté se seznámili s realizačním týmem projektu a získali informace o dění na Západočeské univerzitě. Účastníky setkání přivítal prorektor pro výzkum a vývoj Tomáš Kaiser, garant projektu.

Evropskou unií financovaný projekt Mobility 3.0 odstartoval 1. dubna letošního roku. Na Západočeskou univerzitu již přivedl jedenáct vědců z různých koutů světa, a to z Indie, Anglie, Pákistánu, Maďarska, Estonska, Indonésie, Slovenska, Japonska, Turecka, Íránu a Ukrajiny.

Projekt umožňuje i výjezdy do zahraničí, zaměstnanci ZČU tak jeho prostřednictvím vycestovali na deset zahraničních univerzit v Itálii, Německu, Polsku, Portugalsku, Švýcarsku a v USA. Příjezdy a výjezdy vědců budou pokračovat i v roce 2019.

Pavel KORELUS

Do ulic Plzně vyjela tramvaj Mezinárodní letní jazykové školy