Studenti Fakulty pedagogické připravili sportovní program pro děti ze základní školy

Spolupráce Sport Studenti

Akce byla součástí programu Sportem proti drogám.

V rámci studijního programu Pedagogika pohybové prevence uspořádali studenti Fakulty pedagogické dopoledne plné pohybových aktivit pro žáky blovické základní školy, která je součástí SŠ a ZŠ Oselce. Škola je zaměřená mimo jiné na rozvíjení osobnosti žáků se speciálními vzdělávacími potřebami a ve spolupráci Centrem tělesné výchovy a sportu Západočeské univerzity každoročně pořádá program Sportem proti drogám.

Jako součást studijního předmětu Didaktika pohybově-rekreačních aktivit studenti naplánovali a zrealizovali celou řadu pohybových aktivit, ale také znalostních úkolů týkajících se zdraví a zdravého životního stylu. "Děti se s nadšením zúčastnily všech připravených her a úkolů. A studenti? Ti si nejen vyzkoušeli, co obnáší práce s mentálně i sociálně handicapovanými dětmi, ale také odjížděli s pocitem dobře odvedené práce," říká a studentům za jejich přístup děkuje Daniela Benešová z Centra tělesné výchovy FPE.

Šárka Stará

06. 12. 2018

Po stopách německého osídlení západu Čech vyšla patnáctá exkurze

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost