Škola podnikání pomohla českým i německým studentům k teorii i praxi

Spolupráce Studenti Univerzita

V rámci projektu STUDYKOM se na Západočeské univerzitě setkali studenti ze čtyř vysokých škol. Dostali rady a dobré příklady z podnikatelské praxe v Čechách i v Německu.

V týdnu od 4. do 9. března uspořádala Západočeská univerzita v Plzni Týdenní školu podnikání pro zájemce ze čtyř univerzit. Byla to jedna z důležitých aktivit projektu STUDYKOM, která nabídla odborné vzdělávání, poradenství a dobré příklady z podnikatelské praxe v Čechách i v Německu.

Týdenní program plný odborných přednášek a workshopů v anglickém jazyce absolvovalo celkem dvacet studentů. „Je moc přínosné, že si všichni studenti mohou vyzkoušet sestavit svůj podnikatelský záměr i bez předchozího ekonomického vzdělání,“  konstatoval účastník kurzu Alexander Günther z Východobavorské technické vysoké školy Amberg-Weiden.

Do programu se skutečně mohli zapojit všichni studenti bez ohledu na znalost podnikatelské problematiky, mohli se doplňovat se svými zkušenosti a svými názory na podnikání z různých pohledů. Přednášeli jim odborníci z praxe z Česka i Německa a studenti si díky nim vyzkoušeli mnoho technik a principů. „Velmi zajímavý a opravdu zábavný byl workshop LEGO sustainable pana Alexandra Herznera,“ potvrzuje další účastnice Veronika Adamcová z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Díky exkurzi do firmy Diebold Nixdorf získali studenti možnost nahlédnout do podnikatelské praxe a možnost interakce při workshopech. Mimo odborný program si pochvalovali i příležitost navázat nové kontakty a poznat nové prostředí, což je také jeden z dalších cílů projektu č. 132 Růst kompetencí studentů – lepší uplatnitelnost na trhu práce v česko-bavorském příhraničí. „Jsem velmi rád, že jsem se mohl Týdne podnikání účastnit a získat mimo velkého množství odborných informací i nové kontakty a do budoucna možná i nové obchodní partnery,“ dodává Johannes Reisinger  z Technické vysoké školy Deggendorf.

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

13. 03. 2019


O matematických problémech nematematiků se bude hovořit v přímém přenosu na FAV

Další vzdělávání Přednáška Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd

12. 02. 2020

Technické fakulty Západočeské univerzity zvou na Večer otevřených dveří

Studium Tisková zpráva Univerzita

Celouniverzitní

19. 02. 2020

Introspektivní večer připomenul v plzeňské synagoze oběti holocaustu


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

31. 01. 2020