Začínají studentské dny, tečku za nimi udělá Majáles Open Air v amfiteátru

Festival Koncert Univerzita

Květen patří studentům. Mohou soutěžit, poslouchat kapely i sami hrát a během celého týdne se těšit na tradiční akci v lochotínském amfiteátru plnou hvězd českého hudebního nebe.

Lochotínský amfiteátr bude v sobotu 11. května patřit opět studentům a všem, kteří s nimi přijdou oslavit jejich majáles. Tradiční Majáles Open Air vypukne už před polednem a skončí až po půlnoci, ale než začne hrát vůbec první kapela, dojde k volbě Krále Majáles a začne doprovodný program, čeká studenty ještě týden studentských aktivit. Odstartuje ho 1. května  soutěžní přehlídka studentských kapel Kapeláž v areálu Plzeňského Prazdroje.

Co studentské dny chystají dál?

2. května nabídnou tradiční Fotbálkový turnaj v prostorách VŠ klubu Ucho. Tradiční klání dvojic o čest i majálesové vstupenky pro hráče stolního fotbálku začne v 19 hodin.

Další tradiční akcí je Pivní štafeta, která letos studenty zabaví i napojí 6. května. Opět je čeká běh se zastávkami ve VŠ klubech Pivoňka, Ucho, Bastila a Studna, přičemž v každém vypijí velké pivo a budou plnit soutěžní úkoly – ve hře jsou opět vstupenky, ale také poukázky na bar, registrace začne v 18 hodin v klubu Pivoňka, závod o hodinu později.

Ve středu 8. května jsou studenti zváni do Proluky na Prkna Neprkna – sedmý ročník multižánrové přehlídky jejich uměleckých aktivit, při němž od 15 do 22 hodin dojde na taneční, hudební, divadelní i cirkusová vystoupení. Den poté studenty prověří úniková hra Únik z pevnosti Boryard, která se odehraje v prostorách Fakulty strojní v kampusu ZČU na Borech.

Sobota 11. května bude vrcholem plzeňského majálesového programu. Majálesový průvod se v 10.30 shlukne U Branky a vydá na cestu centrem Plzně směrem k amfiteátru Lochotín. Vloni studentům do kroku hrál Marek Ztracený, letos je požene skupina Jelen. Do amfiteátru by měl průvod dorazit půlhodinu před polednem. Úderem 12. hodiny začnou v Lochotínském parku majálesové svatby, otevřou se výtvarné dílny i královské ležení, do pohybu se dá cyklus soutěží o titul Majálesový borec. Na třech scénách v amfiteátru se v rámci Majáles Open Air začne hrát a zpívat, přičemž na pódiích mohou studenti vyhlížet už zmíněného Jelena, dále Lenny, Horkýže Slíže, Janka Ledeckého, Marka Ztraceného, skupiny Kryštof, Harlej, Gaia Messiah, Mirai či Trautenberk, Davida Stypku, Majka Spirita a další.

Od 17 hodin budou na pódiu představovat své volební programy kandidáti na Krále Majáles 2019, v 19 hodin se už celý amfiteátr při korunovaci dozví, kdo se králem stal.

Pavel KORELUS

01. 05. 2019