Začínají studentské dny, tečku za nimi udělá Majáles Open Air v amfiteátru

Festival Koncert Univerzita

Květen patří studentům. Mohou soutěžit, poslouchat kapely i sami hrát a během celého týdne se těšit na tradiční akci v lochotínském amfiteátru plnou hvězd českého hudebního nebe.

Lochotínský amfiteátr bude v sobotu 11. května patřit opět studentům a všem, kteří s nimi přijdou oslavit jejich majáles. Tradiční Majáles Open Air vypukne už před polednem a skončí až po půlnoci, ale než začne hrát vůbec první kapela, dojde k volbě Krále Majáles a začne doprovodný program, čeká studenty ještě týden studentských aktivit. Odstartuje ho 1. května  soutěžní přehlídka studentských kapel Kapeláž v areálu Plzeňského Prazdroje.

Co studentské dny chystají dál?

2. května nabídnou tradiční Fotbálkový turnaj v prostorách VŠ klubu Ucho. Tradiční klání dvojic o čest i majálesové vstupenky pro hráče stolního fotbálku začne v 19 hodin.

Další tradiční akcí je Pivní štafeta, která letos studenty zabaví i napojí 6. května. Opět je čeká běh se zastávkami ve VŠ klubech Pivoňka, Ucho, Bastila a Studna, přičemž v každém vypijí velké pivo a budou plnit soutěžní úkoly – ve hře jsou opět vstupenky, ale také poukázky na bar, registrace začne v 18 hodin v klubu Pivoňka, závod o hodinu později.

Ve středu 8. května jsou studenti zváni do Proluky na Prkna Neprkna – sedmý ročník multižánrové přehlídky jejich uměleckých aktivit, při němž od 15 do 22 hodin dojde na taneční, hudební, divadelní i cirkusová vystoupení. Den poté studenty prověří úniková hra Únik z pevnosti Boryard, která se odehraje v prostorách Fakulty strojní v kampusu ZČU na Borech.

Sobota 11. května bude vrcholem plzeňského majálesového programu. Majálesový průvod se v 10.30 shlukne U Branky a vydá na cestu centrem Plzně směrem k amfiteátru Lochotín. Vloni studentům do kroku hrál Marek Ztracený, letos je požene skupina Jelen. Do amfiteátru by měl průvod dorazit půlhodinu před polednem. Úderem 12. hodiny začnou v Lochotínském parku majálesové svatby, otevřou se výtvarné dílny i královské ležení, do pohybu se dá cyklus soutěží o titul Majálesový borec. Na třech scénách v amfiteátru se v rámci Majáles Open Air začne hrát a zpívat, přičemž na pódiích mohou studenti vyhlížet už zmíněného Jelena, dále Lenny, Horkýže Slíže, Janka Ledeckého, Marka Ztraceného, skupiny Kryštof, Harlej, Gaia Messiah, Mirai či Trautenberk, Davida Stypku, Majka Spirita a další.

Od 17 hodin budou na pódiu představovat své volební programy kandidáti na Krále Majáles 2019, v 19 hodin se už celý amfiteátr při korunovaci dozví, kdo se králem stal.

Celouniverzitní

Pavel KORELUS

01. 05. 2019


V kalendáři Plzeňského kraje nechybí ani ZČU

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

03. 01. 2020

Studenti Fakulty ekonomické pomohli Hospicu svatého Lazara

Studenti Úspěchy Veřejnost

Fakulta ekonomická

20. 12. 2019

Výzkum elektrických pohonů spojí Fakultu elektrotechnickou s německým koncernem ZF

Spolupráce Tisková zpráva Univerzita

Fakulta elektrotechnická

07. 01. 2020