ZČU se připojila k festivalu Industry Open

Univerzita Věda Veřejnost

Festival industriální kultury otevře od Škodovky přes vodárnu po štoly v Nevřeni technické památky i firmy po celém kraji.

Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické, dále výzkumné centrum Nové technologie pro informační společnost (NTIS) Fakulty aplikovaných věd a vysokoškolský ústav Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) budou moci poznat návštěvníci festivalu Industry Open.

Festival industriální kultury otevře od Škodovky přes vodárnu po štoly v Nevřeni technické památky i firmy po celém Plzeňském kraji. Západočeská univerzita u toho nebude chybět. „Nedílnou součástí industriálního bohatství jakéhokoli regionu je síla samotných lidí, pracovníků v průmyslu. Právě o tuto složku úspěchu se stará Západočeská univerzita v Plzni a její technické fakulty,“ tvrdí organizátoři festivalu.

Festival se uskuteční od 14. do 16. června a centra Západočeské univerzity se do něj připojí hned první den. RICE chystá komentované prohlídky ve 13, 14 a 15 hodin. Exkurze povedou laboratořemi, které slouží k testování výkonové elektroniky – například motorů nebo pohonů důlních strojů. NTC, které zve na prohlídky ve 14, 15 a 16 hodin, návštěvníky seznámí s laserovými technologiemi pro zpracování materiálů a průmyslovou termografií - termometrií. Komentované prohlídky centra NTIS začnou také ve 14, 15 a 16 hodin a povedou do laboratoří neuroinformatiky, kybernetiky, geomatiky a mechaniky. Centrum ukáže i železnici ovládanou mozkovými vlnami, robotické artisty či virtuální 3D modely barokních památek v ČR a Bavorsku.

Festival Industry Open nabídne jedinečnou možnost navštívit místa, kam se běžně nedostanete. Těšit se můžete na komentované prohlídky, exkurze do výroby, jízdy historických vozidel, parní lokomotivy, hornický skanzen i bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

Vstupenky jsou v prodeji buď online na portálu Plzeňská vstupenka, nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky. Kompletní program včetně dalších podrobností najdete na webu festivalu.

Pavel KORELUS

07. 06. 2019

Mezinárodní letní jazyková škola a ArtCamp zvaly na koncert před knihovnou

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost