ZČU se připojila k festivalu Industry Open

Univerzita Věda Veřejnost

Festival industriální kultury otevře od Škodovky přes vodárnu po štoly v Nevřeni technické památky i firmy po celém kraji.

Regionální inovační centrum elektrotechniky (RICE) Fakulty elektrotechnické, dále výzkumné centrum Nové technologie pro informační společnost (NTIS) Fakulty aplikovaných věd a vysokoškolský ústav Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) budou moci poznat návštěvníci festivalu Industry Open.

Festival industriální kultury otevře od Škodovky přes vodárnu po štoly v Nevřeni technické památky i firmy po celém Plzeňském kraji. Západočeská univerzita u toho nebude chybět. „Nedílnou součástí industriálního bohatství jakéhokoli regionu je síla samotných lidí, pracovníků v průmyslu. Právě o tuto složku úspěchu se stará Západočeská univerzita v Plzni a její technické fakulty,“ tvrdí organizátoři festivalu.

Festival se uskuteční od 14. do 16. června a centra Západočeské univerzity se do něj připojí hned první den. RICE chystá komentované prohlídky ve 13, 14 a 15 hodin. Exkurze povedou laboratořemi, které slouží k testování výkonové elektroniky – například motorů nebo pohonů důlních strojů. NTC, které zve na prohlídky ve 14, 15 a 16 hodin, návštěvníky seznámí s laserovými technologiemi pro zpracování materiálů a průmyslovou termografií - termometrií. Komentované prohlídky centra NTIS začnou také ve 14, 15 a 16 hodin a povedou do laboratoří neuroinformatiky, kybernetiky, geomatiky a mechaniky. Centrum ukáže i železnici ovládanou mozkovými vlnami, robotické artisty či virtuální 3D modely barokních památek v ČR a Bavorsku.

Festival Industry Open nabídne jedinečnou možnost navštívit místa, kam se běžně nedostanete. Těšit se můžete na komentované prohlídky, exkurze do výroby, jízdy historických vozidel, parní lokomotivy, hornický skanzen i bohatý doprovodný program pro celou rodinu.

Vstupenky jsou v prodeji buď online na portálu Plzeňská vstupenka, nebo v Turistickém informačním centru na náměstí Republiky. Kompletní program včetně dalších podrobností najdete na webu festivalu.

Pavel KORELUS

07. 06. 2019

Čeští vědci hledají materiály pro bezztrátový přenos signálu

Tisková zpráva Univerzita Úspěchy