Western Stars Day lákal na bubble fotbal i přehlídku sportovních úspěchů

Soutěž Sport Univerzita

Víte, kdo jsou Pístní kroužci? Studentský tým, který při Western Star Day vyhrál turnaj v bubble fotbalu.

Kampus Západočeské univerzity se ve středu 22. května změnil v dějiště už druhého dne se sportovní reprezentací ZČU Western Stars Pilsen.

Největším lákadlem Western Stars Day byly stejně jako v říjnu zápasy v takzvaném bubble fotbalu, při němž se na trávníku nedaleko menzy střetlo šest týmů studentů i studentek navlečených do nafukovacích bublin. Nejlépe si vedl a první místo získal tým Pístní kroužci, druhé místo připadlo mužstvu ELESTOP, třetí skončili Galaxy Five, čtvrtí BFC Pekáči, pátý tým Gondor a šestá Jelita ze střídačky. Zápasy v bublinách bavily nejen hráče, ale také řadu přihlížejících diváků, kteří na Western Stars Day dorazili plánovaně nebo se u hřiště zastavili cestou na oběd, na přednášku či do knihovny. Zejména kontaktním soubojům, při nichž se od sebe hráči odráželi a metali salta, diváci tleskali.

Western Stars Day ale neznamenal jen bubble fotbal. Kdo chtěl, mohl si kromě kopané v bublině vyzkoušet také další atrakce – projít se nad zemí po pásce slackline nebo se projet na šlapadle pedalo, čemuž neodolali ani návštěvníci v obleku. Ve stánku Cesta za snem čekal trenažér handbiku, díky němuž mohl každý poznat, jak jezdí na kole lidé s handicapem, v dalších stáncích se představili partneři jako Plzeňský kraj, město Plzeň, Bohemia Sekt, výživa a doplňky Trampota.cz a další. Samostatný stan patřil přehlídce pohárů a medailí, jež sportovci Western Stars vybojovali a do Plzně dovezli z mezinárodních utkání – od fotbalu po volejbal. Nejčerstvější trofeje z Milána mezi nimi samozřejmě nechyběly.

Jak vypadá bubble fotbal, se podívejte ve fotogalerii.

Pavel KORELUS

24. 05. 2019

Fakulta elektrotechnická uzavřela strategické partnerství v oblasti měřicí techniky

Spolupráce Tisková zpráva Věda