Western Stars Day lákal na bubble fotbal i přehlídku sportovních úspěchů

Soutěž Sport Univerzita

Víte, kdo jsou Pístní kroužci? Studentský tým, který při Western Star Day vyhrál turnaj v bubble fotbalu.

Kampus Západočeské univerzity se ve středu 22. května změnil v dějiště už druhého dne se sportovní reprezentací ZČU Western Stars Pilsen.

Největším lákadlem Western Stars Day byly stejně jako v říjnu zápasy v takzvaném bubble fotbalu, při němž se na trávníku nedaleko menzy střetlo šest týmů studentů i studentek navlečených do nafukovacích bublin. Nejlépe si vedl a první místo získal tým Pístní kroužci, druhé místo připadlo mužstvu ELESTOP, třetí skončili Galaxy Five, čtvrtí BFC Pekáči, pátý tým Gondor a šestá Jelita ze střídačky. Zápasy v bublinách bavily nejen hráče, ale také řadu přihlížejících diváků, kteří na Western Stars Day dorazili plánovaně nebo se u hřiště zastavili cestou na oběd, na přednášku či do knihovny. Zejména kontaktním soubojům, při nichž se od sebe hráči odráželi a metali salta, diváci tleskali.

Western Stars Day ale neznamenal jen bubble fotbal. Kdo chtěl, mohl si kromě kopané v bublině vyzkoušet také další atrakce – projít se nad zemí po pásce slackline nebo se projet na šlapadle pedalo, čemuž neodolali ani návštěvníci v obleku. Ve stánku Cesta za snem čekal trenažér handbiku, díky němuž mohl každý poznat, jak jezdí na kole lidé s handicapem, v dalších stáncích se představili partneři jako Plzeňský kraj, město Plzeň, Bohemia Sekt, výživa a doplňky Trampota.cz a další. Samostatný stan patřil přehlídce pohárů a medailí, jež sportovci Western Stars vybojovali a do Plzně dovezli z mezinárodních utkání – od fotbalu po volejbal. Nejčerstvější trofeje z Milána mezi nimi samozřejmě nechyběly.

Jak vypadá bubble fotbal, se podívejte ve fotogalerii.

Pavel KORELUS

24. 05. 2019

Soutěžní florbal se na ZČU hraje už deset let. Naváže na loňský úspěch?

Sport Studenti Úspěchy

Fakulta strojní