Fakulta ekonomická se připojila k mezinárodní iniciativě SDG Accord

Spolupráce Univerzita Veřejnost

SDG Accord představuje síť institucí, které se odpovědně hlásí k Cílům udržitelného rozvoje.

Fakulta ekonomická ZČU si plně uvědomuje úlohu vzdělávací instituce v oblasti udržitelného rozvoje, a proto se v květnu připojila k iniciativě SDG Accord. Jde o síť vysokoškolských institucí, které se odpovědně hlásí k Cílům udržitelného rozvoje (Sustainable Development Goals - SDGs) a programu transformace světa k udržitelnosti, jenž představují.

Program je výsledkem tříletého procesu vyjednávání a na jeho formulaci se podílely všechny členské státy OSN. Stojí na 17 konkrétních cílech a jeho hlavním smyslem je zajistit udržitelný rozvoj tak, aby se zlepšily životní podmínky lidí a nebylo to na úkor budoucích generací.

Instituce, které se k programu připojily, si stejně jako Fakulta ekonomická uvědomují kritickou roli vzdělávání v oblasti rozvoje SDGs a mohou se navzájem inspirovat, podporovat. Zároveň se zavazují svoje aktivity rozvíjet k podpoře naplňování SDGs a pravidelně o nich reportovat.

Fakulta ekonomická

Petra Taušl Procházková

25. 06. 2019

Plzeňské rozhovory zvou na sérii besed. Připomenou třeba události z 11. září 2001