Absolventi Univerzity třetího věku Západočeské univerzity převzali diplomy

Absolventi Tisková zpráva Univerzita

Na 290 seniorů převzalo v úterý 25. června v Měšťanské besedě diplomy stvrzující absolvování Univerzity třetího věku (U3V) Západočeské univerzity v Plzni (ZČU). Budou jim připomínat, že nikdy není pozdě na to, věnovat čas sám sobě, rozšířit své znalosti a třeba i navázat nová přátelství.

„Univerzita třetího věku se každoročně těší obrovskému zájmu. To jen potvrzuje, že učení je celoživotním procesem, který dává životu smysl. Obecně vnímáme, že učení patří spíše mládí. Z tohoto pohledu tedy každý, kdo se rád učí, zůstává mladým,“ řekl rektor Západočeské univerzity Miroslav Holeček při slavnostní promoci absolventů Univerzity třetího věku.

V tomto akademickém roce navštěvovalo Univerzitu třetího věku ZČU celkem 2395 posluchačů v deseti městech Plzeňského a pěti městech Karlovarského kraje, konkrétně na pobočkách v Plzni, Klatovech, Tachově, Stříbře, Zbirohu, Spáleném Poříčí, Rokycanech, Dobřanech, Plasích, Horažďovicích, Chebu, Aši, Sokolově, Karlových Varech a Mariánských Lázních. Studium je součástí celoživotního vzdělávání a je určeno seniorům a lidem ve třetím stupni invalidního důchodu, kteří mají zájem rozšiřovat své znalosti a udržovat svoji duševní aktivitu. Letos studium ukončilo 290 posluchačů, kteří převzali z rukou rektora ZČU Miroslava Holečka osvědčení o absolvování.

V září zahájí Univerzita třetího věku, která na Západočeské univerzitě působí už od roku 1992, další akademický rok a opět bude z čeho vybírat. „Pro naše posluchače jsme připravili řadu nových kurzů, například Design a designéři, Psychologie pro každý den, Tajemství hmyzí říše, Architektura Plzně aktivně nebo Politika v demokratických režimech,“ jmenuje Magdalena Edlová, vedoucí Univerzity třetího věku ZČU, některé novinky. „Samozřejmě nabízíme také obory zaměřené na práci s notebookem a tabletem nebo technicky orientované obory jako Člověk, energie a technika,“ dodává. Nové kurzy doplní už tak pestrou nabídku více než třiceti různě zaměřených oborů. Stačí se jen rozhodnout pro ten svůj. „Vůbec nezáleží, co jste kdy studovali, a maturitní vysvědčení po vás také chtít nebudeme,“ připomíná Magdalena Edlová.

Kompletní nabídku a veškeré potřebné informace najdou zájemci na webových stránkách u3v.zcu.cz.

Galerie


Celouniverzitní

Šárka Stará

26. 06. 2019


Skvělý úspěch badmintonistů ze ZČU. Jan Louda je mistrem Evropy

Sport Univerzita Úspěchy

Celouniverzitní

02. 07. 2019

Fakulta ekonomická se připojila k mezinárodní iniciativě SDG Accord

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Fakulta ekonomická

25. 06. 2019

Západočeská univerzita má nového prorektora pro výzkum a vývoj

Univerzita Věda Zaměstnanci

Celouniverzitní

01. 07. 2019