Výzkumníci Fakulty elektrotechnické rozvíjí spolupráci s UMPEDAC University of Malaya

Přednáška Spolupráce Věda

Západočeská univerzita jedná o vzájemné spolupráci mezi Regionálním inovačním centrem elektrotechniky (RICE) FEL a centrem UMPEDAC University of Malaya z Malajsie.

Doktor Hang Seng Che z University of Malaya přijal pozvání Fakulty elektrotechnické a na vyzvané přednášce 31. července prezentoval své znalosti na téma "Fault tolerant control of multiphase induction machines" pro akademiky, výzkumníky a studenty FEL.

Mezi jeho výzkumné zájmy patří vícefázové stroje a pohony, řízení odolné proti chybám a převodníky výkonové elektroniky pro aplikace obnovitelné energie. Kromě toho, že je akademickým vědcem, se doktor Che aktivně podílí na průmyslových projektech, zejména v oblasti energetického auditu a infrastruktury nabíjení elektrických vozidel.

Součástí návštěvy byla i exkurze do Kralovic, kde se Hang Seng Che mohl seznámit se zařízením pro kompenzaci zemních poruch.

Fakulta elektrotechnická

Iveta Pangrácová

31. 07. 2019

Výzkumníci centra NTIS a katedry kybernetiky uspěli v mezinárodní soutěži