Astronom Jiří Grygar přednášel na fyzikálním kempu

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost

Středoškoláci, kteří se zúčastnili tradičního soustředění, poznali uznávaného astronoma a astrofyzika.

Každoročně na konci prázdnin hostí Fakulta pedagogická Západočeské univerzity týdenní soustředění, takzvané kempy, pro talentované středoškoláky.

O program kempů se starají akademici kateder Fakulty pedagogické a Fakulty aplikovaných věd a nechybějí ani zajímaví hosté. Například letos se účastníci fyzikálního soustředění setkali s legendou české vědy – padesátce z nich přednášel ve čtvrtek 30. srpna v posluchárně na Klatovské třídě uznávaný astronom a astrofyzik Jiří Grygar. Jedním z témat jeho vystoupení byl „Letošní pohled na vesmír vloni“ a po diskuzi, která se strhla na závěr, zavítal mezi přítomné posluchače také vydavatel Jiří Říha, který přivezl Grygarovy knihy Písně kosmické a Na kole ke hvězdám. Úspěšné odpoledne uzavřela autorova autogramiáda.

Soustředění se konají za významné finanční podpory Plzeňského kraje.

Josef Kepka

30. 08. 2019

Výstava provází sedmdesáti lety technického vysokého školství v Plzni

Univerzita Veřejnost Výstava