Astronom Jiří Grygar přednášel na fyzikálním kempu

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost

Středoškoláci, kteří se zúčastnili tradičního soustředění, poznali uznávaného astronoma a astrofyzika.

Každoročně na konci prázdnin hostí Fakulta pedagogická Západočeské univerzity týdenní soustředění, takzvané kempy, pro talentované středoškoláky.

O program kempů se starají akademici kateder Fakulty pedagogické a Fakulty aplikovaných věd a nechybějí ani zajímaví hosté. Například letos se účastníci fyzikálního soustředění setkali s legendou české vědy – padesátce z nich přednášel ve čtvrtek 30. srpna v posluchárně na Klatovské třídě uznávaný astronom a astrofyzik Jiří Grygar. Jedním z témat jeho vystoupení byl „Letošní pohled na vesmír vloni“ a po diskuzi, která se strhla na závěr, zavítal mezi přítomné posluchače také vydavatel Jiří Říha, který přivezl Grygarovy knihy Písně kosmické a Na kole ke hvězdám. Úspěšné odpoledne uzavřela autorova autogramiáda.

Soustředění se konají za významné finanční podpory Plzeňského kraje.

Josef Kepka

30. 08. 2019

Studenti Fakulty ekonomické se vydali po Stopách udržitelného rozvoje v česko-bavorském pohraničí

Spolupráce Studenti Univerzita