Zástupci Fakulty pedagogické a Karlovarského kraje pokračovali v jednání o budoucí spolupráci

Cooperation Study University

Zajímavé možnosti, jak podpořit kvalifikovanost i kvalitu učitelů a učitelek v Karlovarském kraji, se otevírají Fakultě pedagogické Západočeské univerzity v Plzni.

Zástupci Karlovarského kraje se v pátek 13. září sešli s nastupujícími členy nového vedení fakulty, aby diskutovali o budoucí spolupráci, která by měla regionu s největším nedostatkem učitelů v ČR pomoci.

Za Karlovarský kraj se schůzky zúčastnili Jaroslav Bradáč, radní pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy, vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Monika Havlová a pracovnice odboru Dana Martincová. Za Fakultu pedagogickou je přijali Pavel Mentlík, Ladislav Čepička, Michaela Voltrová a Pavel Mičke.

Díky další spolupráci s Karlovarským krajem bude Fakulta pedagogická rozvíjet dlouholeté strategické partnerství. Radní Jaroslav Bradáč k tomu uvedl: „To, že byl Západočeský kraj rozdělen na dva nové kraje, se prostě v jistý moment stalo. Stejně vás ale dodnes vnímáme jako naši fakultu.“

„Tato milá slova jsou jistě příslibem příjemné budoucí spolupráce, o kterou oba partneři velmi stojí,“ dodala za Fakultu pedagogickou Michaela Voltrová.

Faculty of Education

Pavel KORELUS

26. 09. 2019

RICE Research Center Develops Unique Technology for Plastics Separation