Ateliér profesora Axmanna vystavuje v Galerii Ladislava Sutnara

Univerzita Veřejnost Výstava

Výstavní projekt, který je k vidění v Galerii Ladislava Sutnara do 30. listopadu, představuje aktuální tvorbu studentů a pedagogů ateliéru Ilustrace Grafika. Ten vede na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara profesor Mikoláš Axmann.

Tématem je světlo jako určující kontext vizuality a kniha jako místo pozitivního střetu textu s obrazem. V závislosti na proměnlivém osvětlení se velkoformátové tisky s jednotným námětem lidské figury stanou střídavě hrozbou a předmětem soucitu. Otázky archetypální a přesto aktuální jsou formulovány současným jazykem, vycházejícím z tradice grafických technik a směřující ke zrovnoprávnění současných technologií.

Cílem výstavního projektu Kruhová obrana je pojmenovat čarami, body a plochami studijní program ateliéru: otisk člověka vrženého do světla jako identifikace prožitku s jeho záznamem.

Součástí doprovodného programu je koncert vokálního kvintetu Tutti Voci, který se bude konat v neděli 17. listopadu od 17 hodin.

Foto: Alexander Dym a Said Ismail

Kurátor výstavy Jan Van Woensel

Profesor Mikoláš Axmann

Lenka THOMAYER OPATRNÁ