ZČU navštívila delegace z Kurdistánu

Spolupráce Univerzita

Diskuze o možnostech spolupráce i představení Západočeské univerzity byly na programu dne při čtvrteční návštěvě z regionu Kurdistán z Irácké republiky. 

Ze čtvrtého největšího iráckého města Erbíl dorazili do Plzně rektor vysoké školy Czech Academic City Pavel Spirov a také představitelé tamní pobočky mezinárodní školy Queen Anne Cambridge International School, zakladatelka Lajan Najib Othman a člen předsednictva Kodo Salam Azeez.

V budově rektorátu Západočeské univerzity se delegáti setkali s rektorem Miroslavem Holečkem, prorektorem Luďkem Hynčíkem, děkanem Fakulty strojní Milanem Edlem a zástupci dalších fakult, následovalo jednání v sídle Fakulty strojní a prohlídka výzkumných center RICE a RTI.

Západočeská univerzita v současnosti nemá s žádnou iráckou univerzitou uzavřenou smlouvu o spolupráci, nicméně od roku 2006 studovalo v Plzni na krátkodobých studijních pobytech devět studentů a do Iráku podnikli sedm výjezdů zaměstnanci katedry archeologie Fakulty filozofické ZČU. Z Iráku na Západočeskou univerzitu dorazili v letošním roce tři odborníci, kteří se v Praze zúčastnili mezinárodní konference Shia Islam in Modern Times a zástupci Irácké ambasády si prohlédli kampus ZČU v květnu 2019.

Galerie


Celouniverzitní

Pavel KORELUS

19. 12. 2019


Vědci z katedry informatiky a výpočetní techniky vyvíjejí kvalitní systém na pomoc diabetikům

Spolupráce Univerzita Věda

Fakulta aplikovaných věd

09. 01. 2020

Středoškoláky čeká mezinárodní soutěž robotických vozítek

Soutěž Spolupráce Univerzita

Celouniverzitní

20. 12. 2019

Nejlepší ROBO vozítko mají studenti z Chorvatska

Soutěž Spolupráce Univerzita

Celouniverzitní

17. 01. 2020