V kalendáři Plzeňského kraje nechybí ani ZČU

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Měsíc srpen patří institutu Nové technologie - výzkumné centrum.
Plzeňský kraj vydal pro letošní rok kalendář nazvaný Budoucnost. Prostřednictvím graficky upravených fotografií a 3D vizualizací mapuje zajímavé projekty blízké i vzdálené budoucnosti Plzeňského kraje.

V kalendáři najdeme například rekonstrukci Domu sociální péče Kralovice, studii nové budovy Západočeské galerie v Plzni, cykloboxy nebo dostavbu Muzea a galerie severního Plzeňska v Mariánské Týnici. Stopu ovšem zanechala i Západočeská univerzita v Plzni. Koláž měsíce srpna představuje virtuální modelování lidského těla, kterému se věnují odborníci v institutu Nové technologie - výzkumné centrum. Výsledky počítačových simulací srážky automobilu a chodce využívají výrobci automobilů i dopravní experti při vývoji bezpečnostních opatření.

Kalendář, který vyšel v nákladu 255 kusů, je neprodejný.

Pavel KORELUS

03. 01. 2020

Volby do Akademického senátu a do Rady VaV zaměstnanců FAV se konaly elektronicky

Studenti Univerzita Zaměstnanci