ZČU se představuje na veletrhu Gaudeamus Praha 2020

Studium Univerzita Veřejnost

Zástupci všech devíti fakult i dalších součástí Západočeské univerzity vyrazili na veletrh, který vyhledávají středoškoláci z celé České republiky i ze zahraničí.

Gaudeamus Praha 2020 je evropský veletrh pomaturitního a celoživotního vzdělávání, na který už tradičně míří školáci i vystavovatelé z celé České republiky i ze zahraničí. Areál výstaviště PVA EXPO v pražských Letňanech hostí od 21. do 23. ledna už třináctý ročník Gaudeamu a Západočeská univerzita v Plzni na něm nemohla chybět.

Ke stánku s číslem 70 láká uchazeče o studium velký modrý banner spuštěný ze stropu, přímo ve stánku jsou zástupci všech devíti fakult i dalších součástí ZČU. Kromě získání fakultních i celouniverzitních propagačních materiálů mají návštěvníci veletrhu možnost promluvit si přímo s představiteli fakult i s jejich studenty a zeptat se jich na cokoliv, co je zajímá. Na obrazovkách se mezitím střídají propagační spoty, o hudbu se stará DJ a ze stojanu na vše dohlíží chytrý hasičský oblek.

Aby bylo každému jasné, že Západočeskou univerzitu najde v Plzni, mají vystavovatelé kšiltovky s pivním motivem nové kolekce suvenýrů města Plzeň, a komu bude v zaplněné hale horko, může se díky partnerství s Plzeňským Prazdrojem ochladit plechovkovým Birellem.

Veletrh Gaudeamus se v České republice tradičně koná v Praze a v Brně, na Slovensku pak v Nitře a Bratislavě. Každoročně ho navštíví více než 60 procent studentů maturitních ročníků, přičemž mezi hlavní skupiny patří studenti 4. a 3. ročníků SŠ, středoškolští pedagogové a výchovní poradci, studenti vysokých škol a zájemci o celoživotní vzdělávání. Mezi vystavovateli je většina veřejných i soukromých univerzit a vysokých škol, dále také VOŠ, jazykové školy, poradenské instituce i stále rostoucí počet univerzit ze zahraničí. Brněnský Gauedamus letos začne 20. a skončí 23. října.

Pavel KORELUS

23. 01. 2020

Němčina je budoucnost... Chceš se zlepšit?

Další vzdělávání Studenti Univerzita

Ústav jazykové přípravy

13. 02. 2020

Fakulta zdravotnických studií se připojila ke spolupráci na celosvětové kampani Nursing Now