Workshop o biomechanických modelech ve výzkumném centru NTC

Seminář Univerzita Věda

Biomechanické modely lidského těla mají své využití v medicíně i průmyslu. Svá zjištění o nich sdíleli účastníci z Čech, Polska, Brazílie, Kostariky, Íránu a Nigérie na semináři pořádaném NTC.

V úterý 10. února hostil ústav Nové technologie – výzkumné centrum (NTC) Západočeské univerzity v Plzni mezinárodní workshop Biomechanické modely lidského těla pro využití v oblasti bezpečnosti dopravy, medicíny a sportu. Konal se navzdory nepříznivému počasí a mnoha změnám způsobených bouří Sabina.

Workshop uvedli prorektor pro výzkum a vývoj Luděk Hynčík a vedoucí odboru Biomechanické modely lidského těla Jan Vychytil. Účastníci si vyměňovali informace například o nástrojích pro hodnocení bezpečnosti provozu, rozebrali možné scénáře nárazů motocyklů nebo řešili bezpečnost rodiny v autonomních vozidlech. Zúčastnění debatovali nad prezentací zabývající se virtuálním posouzením patentu nového bezpečnostního systému. Zajímavé byly i prezentace týkající se vlivu síly a prevence poranění u bojových umění nebo chůze s holenní protézou.

„Děkuji všem za účast a sdílení užitečných informací, které naše snažení opět posunou dál. Rád bych vás tímto pozval na další workshop o budoucí bezpečnosti a designu v automobilovém průmyslu, který se bude konat u příležitosti oslav 20 let od založení NTC," řekl na závěr Luděk Hynčík.

Seminář se uskutečnil za podpory projektu Aplikace moderních technologií v medicíně a průmyslu reg. č.: CZ.02.1.01/0.0/0.0/17_048/0007280 financovaného z EFRR.

Galerie


Luděk Hynčík vítá účastníky

Jan Vychytil prezentuje Virthuman – nástroj pro hodnocení bezpečnosti provozu

Tomasz Bońkowski a možné scénáře nárazů motocyklů

Nové technologie - výzkumné centrum

Dita Sládková

12. 02. 2020


Technické fakulty Západočeské univerzity zvou na Večer otevřených dveří

Studium Tisková zpráva Univerzita

Celouniverzitní

19. 02. 2020

Fakulta pedagogická ZČU vysílá živě do celého světa

Spolupráce Studenti Tisková zpráva

Fakulta pedagogická

20. 02. 2020

Introspektivní večer připomenul v plzeňské synagoze oběti holocaustu


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

31. 01. 2020