Start-ups around the world s Rodrigem de Alvarengou

BoostUp Studenti Univerzita

„So many countries, so many customs - Tolik zemí a tolik zvyků“... Platí to i ve světě startupů? Podnikatelský inovační klub BoostUp pořádal první akci letošního roku, na kterou si přizval zahraničního odborníka.

Minulý týden jsme na půdě univerzity přivítali velice inspirativního hosta, který přiletěl až z Brazílie. Pod vedením "Business Angela" Rodriga de Alvarengy se uskutečnil workshop na téma Start-ups around the world (Startupy po celém světě).

Akce se účastnila široká škála zájemců z řad studentů středních i vysokých škol a dorazili i zástupci několika firem. Workshop probíhal v duchu intenzivní diskuze na téma startupů ve světě a odlišností, které jsou spjaty s kulturami daných států.

Rodrigo má se svou firmou HAG Group na svém kontě více než 30 startupů po celém světě, od Jižní Ameriky přes Střední a Východní Afriku po Evropu a Asii. Na workshopu popisoval své bohaté zkušenosti, zmínil začátky své životní cesty a odpovídal na otázky zvídavých účastníků. Zájemci mohli využít individuálních konzultací, které proběhly po skončení oficiální části. I tento prostor byl plně využit, a Rodrigo se tak mohl seznámit s rodícími se i rozběhnutými projekty studentů.

Po skončení jsme se přesunuli do prostor SITport na zahájení úspěšné mezinárodní akce StartUp Weekend, kde Rodrigo působil jako mentor pro jednotlivé týmy a BoostUp jako jeden z organizátorů. To už je ale jiný příběh…

#boostup #boostupzcu #boostnito #vystupzdavu #startupsaroundtheworld

Galerie


Celouniverzitní

Radana Polešáková

28. 02. 2020


Úspěšný absolvent Fakulty ekonomické Jaromír Kovářík zavítal na svou alma mater

Absolventi Hosté Věda

Fakulta ekonomická

24. 02. 2021

Platforma KnowING HUB podpoří spolupráci firem a výzkumných institucí

Spolupráce Transfer Věda

Fakulta aplikovaných věd

17. 02. 2021

FZS připravila e-learningovou podobu tradičního přípravného kurzu Biologie člověka

Přednáška Studenti Studium

Fakulta zdravotnických studií

03. 03. 2021