Představujeme Etický kodex ZČU (10)

Etika Studenti Zaměstnanci

Západočeská univerzita se rozhodla zpopularizovat zásady etického chování. Každé pondělí se s Etickým kodexem setkávají také čtenáři portálu Info ZČU.

Přiblížit zaměstnancům i studentům Západočeské univerzity zajímavou formou zásady etického chování, to je cíl nové kampaně popularizující Etický kodex ZČU. Texty a grafiky, které zpracoval student Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Jan Chabr, jsou jako plakáty nebo letáky k vidění v budovách všech fakult a také v obou menzách a knihovně. Ilustrovaný kodex vyšel rovněž tiskem a v neposlední řadě ho představujeme i tímto seriálem.

Dnešní část se věnuje plagiátorství.

Kampaň má také zviditelnit e-mailovou adresu etikom@rek.zcu.cz. „Na tuto adresu je možné podávat podněty zaměstnanců i studentů, kteří by se setkali s neetickým jednáním. Na ZČU též od minulého semestru probíhají školení zaměřená na odhalování neetického jednání pod vedením lektora z Fakulty filozofické ZČU,“ dodala Lenka Caisová.

Předchozí části seriálu Představujeme Etický kodex ZČU: (1), (2), (3), (4), (5), (6), (7), (8), (9)

Pavel KORELUS

23. 11. 2020

Na Fakultě zdravotnických studií skončil projekt Pohybová aktivita při zdravotním postižení