Představujeme Etický kodex ZČU (1)

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Západočeská univerzita se rozhodla zpopularizovat zásady etického chování. Každou středu se budou s Etickým kodexem setkávat i čtenáři portálu Info ZČU.

Přiblížit zaměstnancům i studentům Západočeské univerzity zajímavou formou zásady etického chování, to je cíl nové kampaně popularizující Etický kodex ZČU. Texty a grafiky, které zpracoval student Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Jan Chabr, jsou jako plakáty nebo letáky k vidění v budovách všech fakult a také v obou menzách a knihovně. Ilustrovaný kodex vyšel rovněž tiskem a v neposlední řadě ho budeme představovat i tímto seriálem.

Dnešní část se věnuje preambuli.

„Západočeská univerzita v posledních letech vynaložila značné úsilí na celkovou revitalizaci systému vnitřních pravidel a opatření přispívajících k udržování dobré praxe na půdě ZČU. V souvislosti s tím byl na konci roku 2018 vydán nový Etický kodex. Za účelem zatraktivnění a zvýšení povědomí o zásadách, které jsou v Etickém kodexu obsaženy, vznikla za podpory projektů HR Award a ESF ZČU a ve spolupráci se studenty i zaměstnanci Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara tato popularizační kampaň,“ říká vedoucí Odboru lidských zdrojů ZČU Lenka Caisová.

Kampaň má také zviditelnit e-mailovou adresu etikom@rek.zcu.cz. „Na tuto adresu je možné podávat podněty zaměstnanců i studentů, kteří by se setkali s neetickým jednáním. Na ZČU též od minulého semestru probíhají školení zaměřená na odhalování neetického jednání pod vedením lektora z Fakulty filozofické ZČU,“ dodává Lenka Caisová.

Pavel KORELUS

04. 03. 2020

Kybernetici pomáhají plzeňským dopravním podnikům testovat software na syntézu hlasu

Spolupráce Univerzita Veřejnost