Český rozhlas Plzeň slaví a Sutnarka je u toho

Spolupráce Studenti Veřejnost

I v této nelehké době je třeba nezapomínat na výročí a připomínat si hezké okamžiky. Letos uplyne 75 let od doby, kdy se začala psát historie Českého rozhlasu Plzeň. V posledních dnech druhé světové války (5. května 1945) začali čeští vlastenci vysílat ze soutoku Radbuzy a Mže poblíž dnešních Štruncových sadů. Studenti ateliéru Komiks a ilustrace pro děti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ztvárnili pro Český rozhlas Plzeň osmnáct vybraných událostí z jeho historie.

Český rozhlas Plzeň připravil ke svému výročí rozsáhlý 75dílný cyklus, který mapuje rozhlasovou historii od svých počátků. Jeden díl vždy představuje jeden rok historického vývoje. Projděte si rok po roce a zjistěte více z historie Českého rozhlasu Plzeň zde.

Kresby, které vytvořili studenti pod vedením Marie Kohoutové, budou použity k vytvoření hravé časové linie, jež bude také umístěna na vstupu do budovy rozhlasu. Projekt si klade za cíl vizuálně atraktivní formou seznámit návštěvníky rozhlasu i kolemjdoucí s jeho pozoruhodnou historií. Málokdo z Plzeňanů totiž možná tuší, že budova rozhlasu byla první stavbou v České republice, navrženou a zkonstruovanou speciálně pro potřeby rozhlasového vysílání, že zde byl použit jedinečný systém plovoucích studií nebo že zde vznikla první elektroakustická laboratoř pro natáčení experimentální hudby, a to nejen u nás, ale v celé Evropě.

Galerie


Tereza Přibilíková - 1947 Vznikl Plzeňský rozhlasový orchestr

Valentýna Kloboučníková - 1. 1. 1967 V budově Československého rozhlasu Plzeň vznikla první a jediná později slavná elektroakustická laboratoř pro natáčení experimentální hudby, nejen v u nás ale v celé Evropě.

Kateřina Illnerová - 1993 Digitální střih zvuku na prvním počítači MacIntosh – propašovaný ze zahraničí

Tatiana Pavlová - 2015 Speciální rozhlasové studio na náměstí Republiky po vítězném boji města Plzeň za EHMK 2015 ( Evropské hlavní město kultury)

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

07. 04. 2020


Univerzita třetího věku chystá cvičební a motivační videa pro každého

COVID-19 Univerzita Veřejnost

Celouniverzitní

05. 05. 2020

Roman Kodet z FF získal grant japonské vlády. Přinese nové poznatky o dějinách Japonska

Tisková zpráva Úspěchy Věda

Fakulta filozofická

15. 05. 2020

Vychází komiksová kniha o osvobození

Spolupráce Studenti Tisková zpráva

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

04. 05. 2020