Český rozhlas Plzeň připravil ke svému výročí rozsáhlý 75dílný cyklus, který mapuje rozhlasovou historii od svých počátků. Jeden díl vždy představuje jeden rok historického vývoje. Projděte si rok po roce a zjistěte více z historie Českého rozhlasu Plzeň zde.
Kresby, které vytvořili studenti pod vedením Marie Kohoutové, budou použity k vytvoření hravé časové linie, jež bude také umístěna na vstupu do budovy rozhlasu. Projekt si klade za cíl vizuálně atraktivní formou seznámit návštěvníky rozhlasu i kolemjdoucí s jeho pozoruhodnou historií. Málokdo z Plzeňanů totiž možná tuší, že budova rozhlasu byla první stavbou v České republice, navrženou a zkonstruovanou speciálně pro potřeby rozhlasového vysílání, že zde byl použit jedinečný systém plovoucích studií nebo že zde vznikla první elektroakustická laboratoř pro natáčení experimentální hudby, a to nejen u nás, ale v celé Evropě.
Tereza Přibilíková - 1947 Vznikl Plzeňský rozhlasový orchestr
Valentýna Kloboučníková - 1. 1. 1967 V budově Československého rozhlasu Plzeň vznikla první a jediná později slavná elektroakustická laboratoř pro natáčení experimentální hudby, nejen v u nás ale v celé Evropě.
Kateřina Illnerová - 1993 Digitální střih zvuku na prvním počítači MacIntosh – propašovaný ze zahraničí
Tatiana Pavlová - 2015 Speciální rozhlasové studio na náměstí Republiky po vítězném boji města Plzeň za EHMK 2015 ( Evropské hlavní město kultury)
Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara |
Lenka THOMAYER OPATRNÁ |
07. 04. 2020 |
Celouniverzitní |
|
23. 02. 2021 |