Fasády univerzitních budov rozzářily modré cedule

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Budovy fakult Západočeské univerzity v Plzni se od června viditelněji hlásí ke své univerzitě.

Obdélníková deska modré barvy s trojúhelníkem z univerzitního loga a názvem univerzity i fakulty se v týdnu od 22. června objevila na všech univerzitních budovách v centru města. Nové značení tak ozdobilo nejen fakulty, ale také pobočky Univerzitní knihovny ZČU, sídlo Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem nebo domovskou budovu Univerzity třetího věku. Celkem bylo ve městě a v kampusu na Borských polích rozmístěno třináct cedulí.

Cílem přitom bylo nejen sjednotit označení budov, ale obzvlášť u těch v historickém centru Plzně také přispět k jejich reprezentativnímu vzhledu a dát Plzeňanům i turistům jasnou zprávu, kde všude kolem nich je Západočeská univerzita.

Jednotný prvek na budovách je tak předzvěstí oslav 30. výročí založení ZČU, které univerzita na příští rok připravuje, a zároveň prvním dárkem, který si ke kulatému jubileu nadělila.

Šárka Stará

25. 06. 2020

Expedice Z101 vyráží po stopách H+Z. Rektor ZČU jí popřál šťastnou cestu

Spolupráce Tisková zpráva Univerzita