Izraelský velvyslanec Daniel Meron navštívil výzkumné centrum NTC

Hosté Spolupráce Věda

Ve středu 24. června navštívil izraelský velvyslanec Daniel Meron Nové technologie - výzkumné centrum Západočeské univerzity.

Společně s Danielem Meronem dorazili do Plzně zástupci Česko-izraelské smíšené obchodní komory včetně jejího prezidenta Pavla Smutného a předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly. Po krátké úvodní prezentaci si prohlédli laboratoře termomechaniky a laserových technologií, výzkumu pokročilých materiálů a elektrochemických procesů.

„Izrael je světovou špičkou ohledně inovací a transferu výsledků výzkumu do praxe. Hovořili jsme nejen o naší spolupráci s Holon Institute of Technology v oblasti solárních článků a výzkumu pokročilých materiálů, ale také o připravované společné laboratoři s Ariel University. Hosty obzvlášť zaujaly informace o výzkumu na vanadové průtočné baterii, patentech na laserové texturování a o unikátním systému měření spektrální emisivity při vysokých teplotách,“ říká Petr Kavalíř, ředitel NTC.

Nové technologie - výzkumné centrum

Dita Sládková

29. 06. 2020

Jak připravit absolventy na svět průmyslu 4.0? Odpovědi přinese výzkum