Patnácté Dny vědy a techniky spustily web. Podívejte se, co nabídnou

Festival Věda Veřejnost

Na webových stránkách festivalu Západočeské univerzity najdete seznam expozic, informace o exkurzi i dopravních omezeních. V kalendářích si vyznačte dny 11. a 12. září.

Tradiční Dny vědy a techniky Západočeské univerzity v Plzni, které rok co rok lákají do centra Plzně na vědu a zábavu, se letos uskuteční v pátek 11. a v sobotu 12. září. Jejich 15. ročník nabídne přes třicet expozic, které návštěvníkům všeho věku opět doloží, že věda nejen může být, ale často také je zábava.

Už jen názvy expozic, které jsou k vidění na právě spuštěném webu akce, napovídají, že se lidé v Plzni nudit nebudou. Čekají na ně stánky jako 50 let od prvního vozítka ve vesmíru, Fyzikální kratochvílení, Postavit a bourat, Proměny přírody a krajiny Plzně za 100 let (1920-2020), Techmania Science Center, Vyrobte si vlastní elektřinu a poznejte, jak je to těžké! nebo Živá archeologie.

Kromě přehledu expozic a jejich popisu se na webu dozvíte o dopravních omezeních, která si akce vyžádá, nebo o připravované exkurzi do spalovny odpadů Plzeňské teplárenské ZEVO Plzeň. Nechybí ani odkaz na fotogalerii z loňského ročníku.

Expozice připravily fakulty Západočeské univerzity v Plzni a další instituce, Dny vědy a techniky finančně podpořil Plzeňský kraj a také město Plzeň.

Pavel KORELUS

10. 08. 2020

Postfenomenologie, mysl a média

Beseda Konference Věda