Fakulta zdravotnických studií poběží pro Paměť národa

19 September

19. září, 09:00

Ranč Šídlovák

Sport Studenti Zaměstnanci

Zúčastněte se jako studenti nebo zaměstnanci Fakulty zdravotnických studií Běhu pro paměť národa. Po zaplacení registračního poplatku se přihlaste na e-mail koreisov@fzs.zcu.cz a do předmětu zadejte Běžím s FZS pro Paměť národa.

Určeno pro: studenti, zaměstnanci
Kontakt: koreisov@fzs.zcu.cz
Více informací na: https://www.behpropametnaroda.cz/plzen/

Start a cíl běhu je u Ranče Šídlovák, trasa vás zavede do lesů v okolí Šídlovského rybníka. Na oplátku dostanete památeční listinu a drobné občerstvení.

Běh je spíše symbolický, ale dar, který věnujete formou startovného, je opravdovou pomocí. Přispějete totiž na rozšíření sbírky Paměť národa, která zachycuje životní příběhy pamětníků 20. století pro další generace.

Každý z účastníků si může vybrat jeden konkrétní příběh nebo skupinu lidí, kteří ve 20. století bojovali za svobodu a demokracii. Můžeme běžet za Tři krále, Miladu Horákovou, dědečka, který byl v legiích, nebo tetu-disidentku, jež podepsala Chartu 77 a myla kvůli tomu mnoho let schody.

V Paměti národa je uloženo přes 10 tisíc jmen pamětníků, kteří prožili dramatické momenty 20. století. Paměť národa natáčí vyprávění válečných veteránů, lidí, kteří přežili holocaust, odbojářů, politických vězňů, disidentů, ale i představitelů moci – agentů StB či KGB, politických funkcionářů atd. Zaznamenané příběhy jsou dostupné na internetu v archivu Paměti národa, vypráví je dál v rozhlasových či televizních dokumentech, na výstavách či v knihách. Díky vašemu daru bude moci nezisková organizace Post Bellum, o.p.s. vyzpovídat další pamětníky a zachovat vzpomínky na 20. století.  

Ať nás příběhy Paměti národa inspirují k vytrvalosti, udržování dobré kondice, překonávání sebe sama. Ať naše nohy nese odvaha, obětavost a houževnatost veteránů z 2 světové války, letců RAF, těch, kdo přežili koncentrační tábory, účastníků odboje doma i v cizině, někdejších politických vězňů, disidentů.

Fakulta zdravotnických studií

Barbora Koreisová

19. 09. 2020, 09:00


14 September
Seminář Univerzita Zaměstnanci

Jak psát implementaci v projektech Horizont 2020 a Horizont Evropa

místnost UV 115b v budově FST, Univerzitní 22, kampus Bory


Projektové centrum

14. 09. 2020, 09:30

10 October
Další vzdělávání Konference Veřejnost

Konference Učitel IN letos on-line

ZOOM


Celouniverzitní

10. 10. 2020, 08:00

22 September
Festival Univerzita Veřejnost

Prohlídka kampusu ZČU v ruštině

Kampus ZČU, Bory


Ústav jazykové přípravy

22. 09. 2020, 15:40