Západočeská univerzita uspořádala 10. ročník Jaderných dnů

Spolupráce Veřejnost Výstava

Tradiční akce se letos musela s výjimkou výstavy přesunout do online prostoru, o dvoudenní zahajovací konferenci nebo přednášky pro studenty ale ochuzena nebyla.
Jubilejní 10. ročník Jaderných dnů, který pořádala Západočeská univerzita, ŠKODA JS a sdružení CENEN, je minulostí. Tradiční akce, která přibližuje oblast využití jaderné energie zejména studentům středních a vysokých škol, odstartovala 23. 9. dvoudenní konferencí a otevřením výstavy pro veřejnost v prostorách Fakulty strojní.

Zahajovací konference se zabývala tématy nového jaderného zdroje pro Českou republiku a aktuálního stavu přípravy v roce 2020, projektů, materiálů a technologií pro jaderné elektrárny včetně nových i tématy vyřazování jaderných elektráren a dlouhodobého skladování radioaktivního odpadu. Původně se měla uskutečnit v konferenčním sále Fakulty aplikovaných věd, ale organizátoři ji museli z důvodu pandemie covid-19 převést do online podoby. Celou konferenci tak můžete zpětně sledovat podle jednotlivých přednášek v českém jazyce a také v angličtině na YouTube.

Na výstavě ve vestibulu Fakulty strojní byly po dobu konání Jaderných dnů k vidění jedinečné exponáty, které zapůjčili partneři letošního ročníku ŠKODA JS, ROSATOM, CGN, ICHNP, Skupina ÚJV, NUVIA, SÚRAO, ALVEL, TES, ZAT, EDF. Také výstavu organizátoři natočili a zpřístupnili na YouTube, kde si ji může kdokoliv z pohodlí domova projít za odborného výkladu Jana Zdebora proděkana Fakulty strojní.

I v letošním roce výstavu doprovázely přednášky pro studenty středních škol, které se rovněž konaly online formou. Studenti díky tomu mohli během pěti týdnů soutěžit o hodnotné ceny, které dodal platinový partner 10. ročníku Jaderných dnů ŠKODA JS.

Galerie


Fakulta strojní

Eva Krauzová

04. 11. 2020


Studentky na běžkách vybojovaly stříbro a bronz

Sport Studenti Úspěchy

Celouniverzitní

05. 02. 2021

Úspěšný absolvent Fakulty ekonomické Jaromír Kovářík zavítal na svou alma mater

Absolventi Hosté Věda

Fakulta ekonomická

24. 02. 2021

Koncept Plzeňské fakultní školy propojí studenty a akademiky s učiteli v regionu

Spolupráce Tisková zpráva Veřejnost

Fakulta pedagogická

24. 02. 2021