Západočeská univerzita uspořádala 10. ročník Jaderných dnů

Cooperation Public Exhibition

Tradiční akce se letos musela s výjimkou výstavy přesunout do online prostoru, o dvoudenní zahajovací konferenci nebo přednášky pro studenty ale ochuzena nebyla.
Jubilejní 10. ročník Jaderných dnů, který pořádala Západočeská univerzita, ŠKODA JS a sdružení CENEN, je minulostí. Tradiční akce, která přibližuje oblast využití jaderné energie zejména studentům středních a vysokých škol, odstartovala 23. 9. dvoudenní konferencí a otevřením výstavy pro veřejnost v prostorách Fakulty strojní.

Zahajovací konference se zabývala tématy nového jaderného zdroje pro Českou republiku a aktuálního stavu přípravy v roce 2020, projektů, materiálů a technologií pro jaderné elektrárny včetně nových i tématy vyřazování jaderných elektráren a dlouhodobého skladování radioaktivního odpadu. Původně se měla uskutečnit v konferenčním sále Fakulty aplikovaných věd, ale organizátoři ji museli z důvodu pandemie covid-19 převést do online podoby. Celou konferenci tak můžete zpětně sledovat podle jednotlivých přednášek v českém jazyce a také v angličtině na YouTube.

Na výstavě ve vestibulu Fakulty strojní byly po dobu konání Jaderných dnů k vidění jedinečné exponáty, které zapůjčili partneři letošního ročníku ŠKODA JS, ROSATOM, CGN, ICHNP, Skupina ÚJV, NUVIA, SÚRAO, ALVEL, TES, ZAT, EDF. Také výstavu organizátoři natočili a zpřístupnili na YouTube, kde si ji může kdokoliv z pohodlí domova projít za odborného výkladu Jana Zdebora proděkana Fakulty strojní.

I v letošním roce výstavu doprovázely přednášky pro studenty středních škol, které se rovněž konaly online formou. Studenti díky tomu mohli během pěti týdnů soutěžit o hodnotné ceny, které dodal platinový partner 10. ročníku Jaderných dnů ŠKODA JS.

Gallery


Faculty of Mechanical Engineering

Eva Krauzová

04. 11. 2020


RICE Research Center Develops Unique Technology for Plastics Separation

Press Release Transfer Science

Faculty of Electrical Engineering

03. 05. 2021

University of West Bohemia Among Top 7 Czech Universities in Terms of Sustainable Development

University Achievements Public

University-wide

03. 05. 2021