Design Thinking Camp proběhl online

Seminář Spolupráce Studenti

V týdnu od 11. do 16. října odstartoval v rámci projektu CerDee cyklus praktických workshopů pro designéry keramiky a porcelánu. První workshop – Design Thinking Camp – zorganizovala Fakulta ekonomická a proběhl on-line pod vedením Jiřího Hanka. 

Prostřednictvím intenzivních on-line setkání se účastníci učili myslet designově. Poznali jednoduché a osvědčené nástroje, které designérovi pomáhají pochopit potřeby uživatelů a klientů, definovat správné zadání, objevovat a především vybírat nápady i rozhodnout se, který z nápadů mají dále rozvíjet ve formě prototypu pro případnou realizaci. Díky pochopení celého designového procesu jsou účastníci po absolvování workshopu schopni lépe jednat se svými zákazníky a dokáží je efektivně zapojit do vývoje výsledného produktu.

„Výborné bylo to, že studenti přišli se svými tématy, která jsou pro ně aktuální a motivují je k vlastnímu řešení. Díky tomu nešlo o teoretické cvičení, ale aplikaci techniky a nástrojů designového myšlení na aktuální řešenou výzvu. Všechny to pak více baví a motivuje. Musím ocenit celotýdenní aktivní zapojení studentů do on-line verze workshopu, který probíhal každý den od 9 do 16 hodin. Byla to pro nás všechny nová zkušenost při tomto typu práce. Moje obavy z toho, že na síti nebude workshop dostatečně interaktivní a efektivní, se nenaplnily. Naopak, studenti ocenili nový způsob práce, na který jsme dosud nebyli příliš zvyklí,“  zhodnotil uplynulý kurz jeho lektor Jiří Hanek.

Účastníci se v průběhu workshopu postupně seznamovali s jednotlivými technikami designového myšlení a konkrétním průběhem procesu designu jednotlivých nápadů. Mimo jiné v rámci on-line setkání pracovali s následujícími přístupy: Human Centered Design, Design Brief, Moodboarding, Brainstrorming nebo Six Hats. Předposlední den byl završen návrhem doplňkové služby vybranému produktovému nápadu. Na závěr on-line workshopu se konala společná prezentace výstupů.

Více informací, a to nejen o cyklu workshopů, se dozvíte na webových stránkách projektu.

Workshop se uskutečnil za finanční podpory projektu CerDee – Creative entrepreneurship in ceramic regions – developing, educating, encouraging.

Galerie


Fakulta ekonomická

Olga Šlechtová Sojková, Jan Tlučhoř

23. 10. 2020


Ateliér Keramický design vystavuje bakalářky a diplomky roku 2020

Absolventi Veřejnost Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

12. 02. 2021

RICE dalo podobu inteligentním průmyslovým systémům budoucnosti

Univerzita Úspěchy Věda

Fakulta elektrotechnická

16. 02. 2021

UJP spustil přihlášky na Mezinárodní letní jazykovou školu

Další vzdělávání Univerzita Veřejnost

Ústav jazykové přípravy

15. 02. 2021