Volby do Akademického senátu se odkládají. Budou až po nouzovém stavu

covid-19 Univerzita Zaměstnanci

Aktuální situace není vhodná ke konání voleb, shodla se komise.

Od 2. do 5. listopadu se měly konat volby do Akademického senátu ZČU, nicméně volební komise na schůzi v pondělí 2. listopadu odhlasovala, že je třeba volby odložit. Na vině je aktuální situace vyvolaná koronavirovou pandemií, při níž by nebylo možné zařídit řádný průběh ve všech celcích. Volební řád neumožňuje pořádat ani elektronické volby.

Volební komise zároveň rozhodla, že nový termín voleb, při nichž by se měli vybírat senátoři na funkční období 1. 1. 2021 - 31. 12. 2023, stanoví až po ukončení nouzového stavu.

Akademický senát je významný samosprávný orgán univerzity, který schvaluje vnitřní předpisy univerzity, rozpočet a také bude volit kandidáta či kandidátku na rektora. Senátoři se volí ve volebních celcích, které tvoří všechny fakulty, soubory všech vysokoškolských ústavů a jiných pracovišť a také soubory studentů doktorského studijního programu.

Volby do Akademického senátu ZČU se konaly naposledy v roce 2017.

Pavel KORELUS

02. 11. 2020

Věřím, že se studenti přizpůsobí větším nárokům a všechno zvládnou, říká prorektorka Blanka Šedivá

covid-19 Etika Studenti