Podívejte se na příklady dobré praxe on-line výuky na ZČU

covid-19 Further Education Employees

Hledáte inspiraci k distanční výuce? Chtěli byste vyzkoušet nový program nebo platformu? Nebo přemýšlíte o tom, jak on-line nástroje, s nimiž pracujete, využít ještě lépe? Oddělení Celoživotního a distančního vzdělávání (CŽV) Západočeské univerzity připravilo seriál příkladů dobré praxe on-line výuky na ZČU v Plzni. V současné chvíli má 12 dílů a další se chystají.

„Začít učit ze dne na den výhradně on-line, není nic jednoduchého. Abychom vyučujícím tuto situaci trochu usnadnili, připravili jsme sérii námětů a tipů pro on-line výuku, které se osvědčily našim kolegům z nejrůznějších pracovišť Západočeské univerzity v Plzni,“ říká za CŽV Zlata Hokrová. Na stránkách CŽV tak nyní naleznete příklady dobré praxe on-line výuky na platformách LMS Moodle, Google Classroom, Microsoft Teams, ZOOM nebo YouTube a prostřednictvím aplikací Mentimeter, Microsoft Project či Project Libre, Courseware, Mahara, GeoGebra nebo Quizizz.

„Věříme, že náš seriál může být zajímavým zdrojem inspirace, a budeme rádi, pokud se s námi i další kolegové podělí o své nápady a přístupy, které jim při on-line výuce dobře fungují,“ dodává Hokrová.

Pokud máte i vy tip na zajímavou aplikaci pro výuku na vysoké škole nebo nápad, jak využít dostupné on-line nástroje, aby byla výuka efektivnější a zajímavější, kontaktujte oddělení prostřednictvím e-mailu na adrese hokrova@rek.zcu.cz. Třeba právě váš nápad pomůže některému z kolegů (nejen) při nouzové distanční výuce na ZČU.


University-wide

Jakub Truneček

05. 11. 2020


RICE Research Center Develops Unique Technology for Plastics Separation

Press Release Transfer Science

Faculty of Electrical Engineering

03. 05. 2021

University of West Bohemia Among Top 7 Czech Universities in Terms of Sustainable Development

University Achievements Public

University-wide

03. 05. 2021