Ateliér Keramický design vystavuje bakalářky a diplomky roku 2020

Absolventi Veřejnost Výstava

Výstava ateliéru Keramický design v oknech Galerie Ladislava Sutnara nabízí jak milovníkům umění, tak i kolemjdoucím vysoce kvalitní závěrečné studentské práce. Produktový design se zde mísí s uměleckými objekty a s lehkostí stvrzuje současné postavení tohoto oboru mezi ostatními uměleckými formami.

Keramická díla vystavujících studentů či absolventů vedených Gabrielem Vachem jsou svým způsobem jedinečnými příklady mistrovství sochařských dovedností a techniky těchto mladých umělců, a potvrzují jejich talent vyjadřovat myšlenky v tvarech a prostorových kompozicích.

"Výstava bakalářských a diplomových prací v Galerii Ladislava Sutnara měla poskytnout možnost studentům ateliéru Keramický design představit svá díla veřejnosti a vynahradit jim tak příležitost, o niž přišli v době koronakrize, kdy svá díla dokončili a úspěšně obhájili. Plán, jehož hlavní cíl – totiž dát návštěvníkům galerie možnost naživo a zblízka si prohlédnout, co se v ateliéru za uplynulý rok urodilo – nebude však zřejmě naplněn... Výstava se tak stane virtuální ochutnávkou a pozvánkou do lepších časů, ve kterých se budeme moci těšit ze setkávání nejen spolu navzájem, ale třeba i s díly mladých talentovaných tvůrců," uvedl vedoucí ateliéru Gabriel Vach.

Vystavují Michaela Braun, Jakub Kapr, Kateřina Kopecká, Karolína Ester Kudláčkova, Tomáš Matějka, Viktorie Nácalová, Nonna Postolenko-Lorenz a Karla Voláková.

Sledujte webovou stránku ateliéru.

Galerie


Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

Lenka THOMAYER OPATRNÁ

12. 02. 2021


Student vytvořil první únikovou hru pro MS Teams. Svoje znalosti a nápady sdílí s tisíci učiteli

Studenti Tisková zpráva Veřejnost

Fakulta pedagogická

24. 02. 2021

Úspěšný absolvent Fakulty ekonomické Jaromír Kovářík zavítal na svou alma mater

Absolventi Hosté Věda

Fakulta ekonomická

24. 02. 2021

Sutnarka představí knihu Záhadné pouto, věnovanou výjimečnému vztahu českého a židovského národa

Tisková zpráva Univerzita Veřejnost

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

04. 02. 2021