Začaly kurzy Vědecké komunikace v anglickém jazyce

Transfer Univerzita Zaměstnanci

Odbor Transfer a smluvní výzkum pořádá pro zaměstnance univerzity kurzy Vědecké komunikace v anglickém jazyce ve spolupráci s lektorkami Barborou Reynaert a Jitkou Hamarovou.

Kurzy Vědecké komunikace v anglickém jazyce měly původně odstartovat již na podzim minulého roku. Pandemická situace tomu ale chtěla jinak, a tak se první běh kurzu přesunul na leden.

Vzhledem k malé skupině účastníků dostal každý příležitost sdílení svých myšlenek a živé diskuze. Dle slov lektorky Barbory Reynaert je kurz velice interaktivní a není veden jako klasická přednáška. ‚‚Všechny teoretické poznatky jsou představeny na příkladech a následně diskutovány ve vztahu s vlastním výzkumem jednotlivých účastníků," říká lektorka kurzu a dodává: ‚‚Účastníci se dozvěděli, že akademické publikování a prezentování se doplňuje a řadu tipů pro akademické psaní v anglickém jazyce lze aplikovat i na akademické prezentování v anglickém jazyce. Zároveň jsou určitá specifika týkající se pouze psaní či prezentování.‘‘

Díky interaktivní formě kurzu si účastníci prakticky vyzkouší každé probírané téma ve vztahu k vlastní výzkumné činnosti. Kurz umožní účastníkům prohloubení svých znalostí v oblasti vědecké komunikace v psané i mluvené formě.

Pokud si chcete vyzkoušet, že vědecká práce může být i zábava, je možné se registrovat na další běhy kurzu.

Další kurzy proběhnou v termínech 22.-23. 4. a 27.-28. 5. 2021.

Zájemci se mohou registrovat na stránkách Celoživotního vzdělávání.

Kurz je realizován v rámci projektu Rozvoj kapacit a prostředí pro posílení mezinárodní, mezisektorové a mezioborové spolupráce ZČU. Číslo projektu: CZ.02.2.69/0.0/0.0/18_054/0014627

Odbor transfer a smluvní výzkum

Radana Polešáková

19. 02. 2021


Ultrazvukové svařování usnadní výzkumníkům FEL vytvářet odolné vodivé spoje ve smart textiliích

Spolupráce Úspěchy Věda

Fakulta elektrotechnická

15. 02. 2021

Pro ISIC kartu můžete nově i na Klatovskou třídu 12

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

04. 02. 2021

RICE dalo podobu inteligentním průmyslovým systémům budoucnosti

Univerzita Úspěchy Věda

Fakulta elektrotechnická

16. 02. 2021