Západočeská univerzita začne testovat zaměstnance

covid-19 Tisková zpráva Zaměstnanci

Vzhledem k vážné epidemické situaci začne Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) od pondělí 8. března s testováním svých zaměstnanců na koronavirus. Testování bude dobrovolné, určeno je především zaměstnancům, kteří nemohou pracovat z domova.

Vyzvali jsme naše zaměstnance, aby na pracovišti byli pouze tehdy, jestliže podstoupili v posledních sedmi dnech test na koronavirus, jehož výsledek je negativní, a současně nabízíme možnost nechat se otestovat přímo na univerzitě,“ říká rektor ZČU Miroslav Holeček.

ZČU, která zaměstnává přes 2300 lidí, už dříve doporučila využívat home office, nyní tedy s cílem ještě více omezit rizikové kontakty vyzývá ty, kdo z domova pracovat nemohou, aby před nástupem do práce podstoupili test na koronavirus.

Testování zajistí ZČU přímo ve dvou svých budovách, zaměstnanci se na něj budou registrovat v rezervačním systému. Pro ty z fakult a pracovišť v kampusu na Borských polích bude primárně určeno testovací centrum ve vestibulu Fakulty strojní, které bude v provozu vždy v pondělí a ve čtvrtek od 8 do 12 hodin, pro zaměstnance působící v centru města bude k dispozici testovací místo na Fakultě zdravotnických studií v Husově 11, které bude fungovat každou středu také od 8 do 12 hodin. Testování bude bezplatné a v obou univerzitních testovacích centrech ho budou zajišťovat zaměstnanci a studenti Fakulty zdravotnických studií, a to s využitím antigenních testů.

Kromě toho ZČU doporučila zaměstnancům využívat i veřejná testovací centra, kde lze podstoupit test hrazený ze zdravotního pojištění.

Celouniverzitní

Šárka Stará

04. 03. 2021


V květnu se uskuteční volby do Akademického senátu ZČU

Studenti Univerzita Zaměstnanci

Celouniverzitní

13. 04. 2021

Projektové centrum nabízí přístup do Spinbase, nového nástroje pro mezinárodní projekty

Univerzita Věda Zaměstnanci

Projektové centrum

06. 04. 2021

Aplikace, na které se podílela katedra germanistiky a slavistiky, seznamuje s bavorským dialektem

Spolupráce Tisková zpráva Univerzita

Fakulta filozofická

14. 04. 2021