Západočeská univerzita začne testovat zaměstnance

covid-19 Tisková zpráva Zaměstnanci

Vzhledem k vážné epidemické situaci začne Západočeská univerzita v Plzni (ZČU) od pondělí 8. března s testováním svých zaměstnanců na koronavirus. Testování bude dobrovolné, určeno je především zaměstnancům, kteří nemohou pracovat z domova.

Vyzvali jsme naše zaměstnance, aby na pracovišti byli pouze tehdy, jestliže podstoupili v posledních sedmi dnech test na koronavirus, jehož výsledek je negativní, a současně nabízíme možnost nechat se otestovat přímo na univerzitě,“ říká rektor ZČU Miroslav Holeček.

ZČU, která zaměstnává přes 2300 lidí, už dříve doporučila využívat home office, nyní tedy s cílem ještě více omezit rizikové kontakty vyzývá ty, kdo z domova pracovat nemohou, aby před nástupem do práce podstoupili test na koronavirus.

Testování zajistí ZČU přímo ve dvou svých budovách, zaměstnanci se na něj budou registrovat v rezervačním systému. Pro ty z fakult a pracovišť v kampusu na Borských polích bude primárně určeno testovací centrum ve vestibulu Fakulty strojní, které bude v provozu vždy v pondělí a ve čtvrtek od 8 do 12 hodin, pro zaměstnance působící v centru města bude k dispozici testovací místo na Fakultě zdravotnických studií v Husově 11, které bude fungovat každou středu také od 8 do 12 hodin. Testování bude bezplatné a v obou univerzitních testovacích centrech ho budou zajišťovat zaměstnanci a studenti Fakulty zdravotnických studií, a to s využitím antigenních testů.

Kromě toho ZČU doporučila zaměstnancům využívat i veřejná testovací centra, kde lze podstoupit test hrazený ze zdravotního pojištění.

Šárka Stará

04. 03. 2021

V květnu se uskuteční volby do Akademického senátu ZČU

Studenti Univerzita Zaměstnanci