Spolupráce se Stodskou nemocnicí umožní testovat i studenty

covid-19 Studenti Zaměstnanci

Na vzniku a provozu nového testovacího místa v Univerzitní knihovně ZČU na Borech se podílí Stodská nemocnice. Je jeho odborným garantem, poskytuje rezervační systém a zdravotnický materiál. Díky spolupráci se Stodskou nemocnicí může testovací centrum sloužit také studentům ZČU.

Testovací centrum v Univerzitní knihovně ZČU v kampusu je v provozu od pondělí do čtvrtka, a to vždy od 8 do 12:30 hodin. Od čtvrtka 1. dubna bude mít charakter veřejného testovacího místa. Bude tak sloužit nejen zaměstnancům univerzity, ale jako pojištěnci v systému veřejného zdravotního pojištění ho budou moci využít i studenti.

Univerzita tak jednak umožňuje studentům nechat se například před zkouškou nebo konzultací dobrovolně otestovat přímo v kampusu, zároveň bude moci studentům poskytnout testovací kapacity třeba v situaci, kdy by negativní test na koronavirus byl podmínkou pro jejich účast na praktické výuce, až bude povolena.

„Velmi oceňujeme spolupráci se Stodskou nemocnicí při vybudování a provozu testovacího centra, které bude prioritně sloužit zaměstnancům a studentům univerzity,“ říká prorektor ZČU Vladimír Duchek.

K testu je nutné se předem objednat přes rezervační systém. Před testováním je pak potřeba předložit průkaz pojištěnce. Novinkou od 1. dubna je, že v případě pozitivního výsledku antigenního testu bude na místě bezplatně proveden také kontrolní PCR test.

Personálně provoz i nadále zajišťují studenti Fakulty zdravotnických studií. „Naši studenti, kteří se podílejí na testování, byli proškoleni nejen odborným personálem fakulty, ale také s využitím materiálů přímo od výrobce. V návaznosti na rozšíření testování o PCR testy v případě pozitivních antigenních testů jsme iniciovali jejich doškolení. Zapojili se studenti napříč všemi obory naší fakulty. Jako fakulta vnímáme svoji povinnost pomoci v této složité době a přispět svou odborností,“ uvedl děkan FZS Lukáš Štich.

Celouniverzitní

Šárka Stará

30. 03. 2021


Čtrnáctý ročník středoškolské programovací soutěže PilsProg vyhrál gymnazista z Brna

Další vzdělávání Soutěž Veřejnost

Fakulta aplikovaných věd

12. 04. 2021

Fakulta ekonomická opět obhájila mezinárodní certifikát Partner in Learning

Spolupráce Úspěchy

Fakulta ekonomická

16. 04. 2021

Sutnarka zve na výstavu Mobilita - fascinace pohybem

Univerzita Veřejnost Výstava

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

13. 04. 2021