Trefuňk. Krajina zůstává...

Cooperation Students Exhibition

V Galerii Evropského domu na plzeňském náměstí Republiky vystavují od 6. dubna své práce studenti ateliéru Františka Hodonského na katedře výtvarné výchovy a kultury Fakulty pedagogické ZČU a absolventky Akademie výtvarných umění v Mnichově.

„Trefuňk neboli česko-německé setkání v krajině, která zůstává a nese v sobě určité stopy o lidech, kteří ji dávno opustili. Setkání v krajině vzpomínek na předky, krajině česko-německého pohraničí, krajině současných česko-německých vztahů, putování krajinou z Mnichova do Plzně,“ přibližuje téma výstavy vedoucí pořádající katedry Věra Uhl Skřivanová. „Výstava Trefuňk nabízí divákům různá pojetí stylizované krajiny, ať již malby, grafiky, či prostorové práce spíše konceptuálního charakteru,“ dodává.

Výstava Trefuňk. Krajina zůstává... potrvá do 25. června. Zájemci ji mohou od 22. dubna navštívit formou virtuální prohlídky, a to na webových stránkách Umělecko-pedagogické galerie ve virtuálním prostoru UMOPED.

Gallery

Faculty of Education

Šárka Stará

12. 04. 2021