Trefuňk. Krajina zůstává...

Cooperation Students Exhibition

V Galerii Evropského domu na plzeňském náměstí Republiky vystavují od 6. dubna své práce studenti ateliéru Františka Hodonského na katedře výtvarné výchovy a kultury Fakulty pedagogické ZČU a absolventky Akademie výtvarných umění v Mnichově.

„Trefuňk neboli česko-německé setkání v krajině, která zůstává a nese v sobě určité stopy o lidech, kteří ji dávno opustili. Setkání v krajině vzpomínek na předky, krajině česko-německého pohraničí, krajině současných česko-německých vztahů, putování krajinou z Mnichova do Plzně,“ přibližuje téma výstavy vedoucí pořádající katedry Věra Uhl Skřivanová. „Výstava Trefuňk nabízí divákům různá pojetí stylizované krajiny, ať již malby, grafiky, či prostorové práce spíše konceptuálního charakteru,“ dodává.

Výstava Trefuňk. Krajina zůstává... potrvá do 25. června. Zájemci ji mohou od 22. dubna navštívit formou virtuální prohlídky, a to na webových stránkách Umělecko-pedagogické galerie ve virtuálním prostoru UMOPED.

Gallery

Faculty of Education

Šárka Stará

12. 04. 2021

US Point offered help to students, teachers and general public

covid-19 Seminar Public

Institute of Applied Language Studies

24. 05. 2021

The University of West Bohemia Celebrates its 30th Anniversary

Press Release University Public

University-wide

18. 06. 2021

The Study in Pilsen brand attracts students to enrol at WBU / CUFMP

Students Study University

International Office

26. 05. 2021

What can the University of West Bohemia do for the future of the world?

Students University Employees

University-wide

19. 05. 2021

The digital apian laboratory on the roof of the Faculty of Mechanical Engineering can be followed