Na FAVce se děti bavily vědou

Ve čtvrtek 23. března uspořádala Fakulta aplikovaných věd ZČU ve spolupráci s Centrem informatizace a výpočetní techniky ZČU první ročník akce určené pro děti zaměstnanců, absolventů a příznivců fakulty - "FAVácké a CIVácké dětské odpoledne pro všechny holky a kluky".

Organizátoři využili školních i univerzitních prázdnin a připravili pro malé nadšence na celé odpoledne řadu zajímavých stanovišť. Kluci i holky si tak mohli vyzkoušet ovládání robotů různých tvarů, funkcí i velikostí, prohlédli si výstavu hologramů, zjistili, jak funguje 3D tiskárna a 3D scanner, prozkoumali svět fyzikálních zákonů, díky speciálním brýlím nahlédli do světa virtuální reality, řešili logické hádanky, hrabali se v interaktivním pískovišti, tvořili u kreativního stolu nebo své ruce ponořili do tajemného zeleného slizu. K dispozici bylo také stanoviště pro analýzu lidského těla nebo měření mozkových vln.

Přibližně stovka malých návštěvníků odcházela nadšená a plná dojmů a už se prý těší na příští ročník, který je plánovaný opět na předvelikonoční čtvrtek.

Galerie


Interaktivní pískoviště

Zvířátková telefonní ústředna

Mluvicí hlava

Digitální hologramy

Simulátor řízení osobního vozu

Tvořivý stůl

Nenewtonská kapalina

Bavili se malí i velcí

bowlingové kyvadlo

Fakulta aplikovaných věd

Jana Varnušková

29.03.16


Partnerství mezi ZČU a Plzeňským Prazdrojem pokračuje


Celouniverzitní

235

27.02.18


Chystáte se ucházet o grantový projekt? Seminář Grantové agentury poradí, jak uspět


Celouniverzitní

70

28.02.18


Akademici Plzeň budou hrát pro děti ze škol


Studentské organizace

21

05.03.18