Doktorandi FEL prezentují na mezinárodní konferenci ICRA 2019

Úspěchy Věda Zaměstnanci

Fakulta elektrotechnická byla jejími zástupci reprezentována na mezinárodní konferenci o robotice a automatizaci. Letošní ročník ICRA 2019 (International Conference on Robotics and Automation) se konal od 20. 5. do 24. 5. v Montrealu.

Tato konference je v oblasti robotiky největší na světě a letos se jí zúčastnilo více než 4000 vědců a představitelů firem.

Českou minirobotiku zastupoval na této prestižní konferenci tým z katedry teoretické elektrotechniky FEL ve složení Jiří Kuthan a Martin Juřík. Příspěvek výzkumníků na téma Positioning Uncertainty Reduction of Magnetically Guided Actuation on Planar Surfaces byl uveden v posterové sekci zaměřené na redukci nejistot v polohování. Z celkového počtu 3000 zaslaných příspěvků se dostal mezi 1300 nejlepších a Martin Juřík obdržel travel grant od organizace RAS (Robotics and Automation Society), která se zajímá jak o aplikované, tak o teoretické otázky v oblasti robotiky a automatizace.

Fakulta elektrotechnická

Magdalena ANDĚLOVÁ