UNIS doplnil sestavu

Sport Studenti Studium

Skupina sportovců ZČU podporovaných stipendijním programem UNIS prošla s novým akademickým rokem obměnou. Mezi jednadvacítkou studentů, kteří díky svým vynikajícím sportovním výkonům mohou čerpat pravidelné měsíční stipendium Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy, jsou čtyři nové tváře.

Jednou z nich je házenkářka Karin Řezáčová z Fakulty právnické. Vloni se zúčastnila mistrovství Evropy v Dánsku a i pro letošní rok je členkou užší reprezentace. Účast na evropském šampionátu má za sebou také diskařka Barbora Tichá z Fakulty pedagogické. Kromě toho je mistryní ČR do 22 let a akademickou mistryní ČR. Z Fakulty pedagogické je také další nová členka UNISu, několikanásobná mistryně republiky, dálkařka a trojskokanka Linda Suchá. Čtvrtým nováčkem je běžkař Martin Kočandrle z Fakulty elektrotechnické, k jehož úspěchům patří například stříbro z juniorského mistrovství ČR nebo 13. místo ve štafetě na mistrovství světa juniorů.

Stipendisté mohou kromě finanční podpory čerpat služby v oblasti sportovní medicíny a psychologie, nutričního poradenství nebo rehabilitace. Na Západočeské univerzitě navíc k těmto doplňkovým službám patří také fyzioterapie, kterou mohou sportovci využívat díky finanční podpoře města Plzně. Mají tak optimální podmínky pro to, aby se mohli naplno věnovat studiu i sportu.

Čtveřici nových stipendistů přejeme mnoho úspěchů a jejich předchůdcům, kteří už svoji alma mater opustili, mnoho úspěchů v další životní etapě. Kompletní jednadvacítku studentů podpořených programem UNIS najdete na univerzitním webu v sekci Sport na ZČU.

Šárka Stará

15. 11. 2021

V soutěži European Health Hackathon zvítězil tým studentů ČVUT a ZČU

Soutěž Studenti Úspěchy