Držte palce. Běžkyni Terezu Hrochovou čeká druhá největší sportovní akce kariéry

Sport Studující Úspěchy

Studentka Fakulty právnické poběží maraton na atletickém mistrovství světa.

Milovníci atletiky budou moci v polovině července sledovat vrchol letošní závodní sezóny - mistrovství světa v americkém Eugene v Oregonu. Na šampionát, který budou USA hostit vůbec poprvé, se chystá 24členná česká výprava a v ní také Tereza Hrochová, studentka Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni. Poběží maraton.

Pro Terezu Hrochovou bude závod druhou největší sportovní akcí kariéry, neboť Českou republiku v maratonském běhu reprezentovala už vloni na letní olympiádě v Tokiu.

Pozici naší nejlepší běžkyně na dlouhé tratě Tereza naposledy potvrdila na mistrovství ČR, které se konalo 24. a 25. června v Hodoníně a kde s časem 16:22.24 vybojovala dráhový titul na 5000 m a navíc si vylepšila svůj osobní rekord.

Maraton žen je na Mistrovství světa v atletice 2022 na programu v pondělí 18. července. Start v 15:15 hodin.

Fakulta právnická

Pavel KORELUS