Badmintonista Jiří Král vybojoval bronz na Evropských akademických hrách

Sport Studující Úspěchy

Po zlaté medaili kickobxera Zdeňka Marela získal v polské Lodži další student Západočeské univerzity cenný kov.

Student Fakulty aplikovaných věd Jiří Král udělal radost všem českým fanouškům badmintonu. Z Evropských univerzitních her, které se konaly od 17. do 30. července v polské Lodži, přivezl bronzovou medaili.

Tým badmintonistů, jehož členem Jiří Král byl, reprezentoval v Lodži Západočeskou univerzitu a zároveň celou Českou republiku. Badmintonisté sice nakonec skončili na 14. místě a na soupeře nestačili ani při čtyřhře, nicméně v singlu si už Jiří Král – letošní vicemistr republiky – medaili ujít nenechal. Do čtvrtfinále se probojoval přes Ukrajince Mikhaila Vyshnevyie a Ivana Medynského, který startoval za Litvu, poradil si také s Francouzem Amaurym Lievrem a dostal se mezi čtyři nejlepší hráče turnaje. Přes dalšího Francouze Valentina Singera se už Král neprobojoval, nicméně bronzová medaile byla jeho.

Připomeňme, že za Západočeskou univerzitu v Lodži úspěšně startoval také kickboxer Zdeněk Marel z Fakulty strojní, který vybojoval zlatou medaili.

Všem účastníkům Evropských univerzitních her děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k úspěchům!

Foto: Czech badminton

Pavel KORELUS