Petr Kašpar z RICE získal pamětní medaili plzeňských hasičů

Spolupráce Úspěchy Zaměstnanci

Na výzkumné centrum Fakulty elektrotechnické putovalo ocenění za dlouhodobou a významnou spolupráci.

Plzeňští profesionální hasiči si v pátek 26. srpna připomněli výročí 130 let založení jejich sboru. Kromě oslavy či přehlídky historické i současné techniky v areálu Plzeňského Prazdroje to byla rovněž příležitost k poděkování a ocenění jejich partnerů. Jedno takové ocenění zamířilo také na Západočeskou univerzitu, konkrétně do výzkumného centra RICE Fakulty elektrotechnické.

Pamětní medaili Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje za dlouhodobou a významnou spolupráci s územním odborem Plzeň totiž získal Petr Kašpar, jehož jméno je spjato především s vývojem chytrých hasičských zásahových obleků a také s požárními senzory, které používají drony.

Pavel KORELUS

30. 08. 2022