Západočeská univerzita opět pomohla Paměti národa

Spolupráce Univerzita Veřejnost

Během sbírkových dnů se v kasičkách na rektorátu, v knihovnách a v galerii nashromáždilo téměř 7000 Kč.

Západočeská univerzita se na konci loňského roku podruhé připojila ke sbírkovým dnům Paměti národa, pořádaným u příležitosti Dne válečných veteránů 11. 11.

Během celého listopadu tak byly v budovách rektorátu, Univerzitní knihovny, jejích pobočkách a v Galerii Ladislava Sutnara k nalezení pokladničky s připínacími kvítky vlčích máků. Doporučená cena za jeden kvítek byla 30 Kč, kdo chtěl, mohl přispět i více.

Tento týden Paměť národa sečetla výtěžek celé sbírky, který dosáhl úctyhodných 3 034 938 Kč. ZČU se na něm podílí částkou 6864 Kč. Je to o 849 Kč více než v roce 2021, kdy se univerzita k projektu připojila poprvé.

Kdo se přidat nestihl, může stále přispět například zakoupením předmětů v e-shopu Paměti národa nebo jakýmkoliv, třeba i pravidelným příspěvkem.

Všem, kteří pomohli či teprve pomohou dobré věci, děkujeme!

Pavel KORELUS

19. 01. 2023