Stáž z Univerzity Franche-Comté na katedře románských jazyků

Hosté International Spolupráce

Fakulta filozofická Západočeské univerzity přivítala návštěvu z Univerzity Franche-Comté, která v Plzni nejen reprezentovala svoji instituci, ale zároveň absolvovala pedagogickou praxi na spřátelených školách.

Pauline Chaillet, Antonin Klainguer a Charlotte Laithier, dvě francouzské studentky a jeden student, stážisté z Univerzity Franche-Comté z Besançonu, letos hostovali na katedře románských jazyků Fakulty filozofické ZČU. Katedra zaštítila jejich pedagogickou praxi po dobu jednoho měsíce na Obchodní akademii v Plzni a na Církevním gymnáziu, kde byli kromě výuky francouzštiny jako cizího jazyka zajímaví i tím, že vyprávěli o turistických cílech ve Francii a tamních gastronomických specialitách.

Stáž pokračovala přímo na katedře románských jazyků, kde francouzská návštěva zaujala studující prezentacemi o současné politické situaci v zemi. V rámci svého pobytu absolvovali Pauline, Antonin a Charlotte také exkurze po barokní Praze a do světových lázní UNESCO, do Karlových Varů.

Pevně doufáme, že tato spolupráce s Univerzitou Franche-Comté bude pokračovat i v dalších letech.

Fakulta filozofická

Lucie Divišová