Před továrnou na umění vzniklo přírodní hlediště

Zatravněné terasy před fakultou designu a umění Ladislava Sutnara budou od podzimu sloužit divadlu či koncertům.

Pódium bude umístěno na ploše před vybudovaným hledištěm, využije se také divadelní jeviště uvnitř fakulty. Diváci na něj uvidí z hlediště díky velkým vratům, která zůstanou při představení otevřená. Vnitřní prostor divadla bude použitelný i jako filmové studio, kde bude možné natáčet a pracovat s animacemi. Zároveň by zde měl být díky spolupráci s fakultou aplikovaných věd instalovaný motion cap (nahrávání pohybu skutečného objektu a jeho převedení na digitální model).

Kateřina MODRÁ

11.08.16

Vychází nové číslo časopisu ZČU&Věda

17.07.17