JuniorFEL vstoupil do desátého ročníku

Populární dětská univerzita JuniorFEL slaví letos desáté výročí. Děti od 5. do 9. třídy mají na jeden týden možnost proniknout do tajů elektroniky a elektrotechniky a zároveň si vyzkoušet, jaké to je, studovat na vysoké škole.

Letošní jubilejní ročník přivítal šedesát žáků dětské univerzity elektrotechnické fakulty. Kromě tradičního programu, jako je Teslův transformátor, elektrické výboje či oblíbená hra Hon na lišku, připravili organizátoři z elektrotechnické fakulty řadu novinek. Posluchači dětské univerzity se tak mohou letos poprvé zúčastnit geolokační soutěže, naučit se programovat roboty Edison, sestavit solenoid či si pohrát s robotickou koulí. V pátek 26. srpna pak čeká všechny letošní absolventy slavnostní promoce.

Fakulta elektrotechnická

Kateřina MODRÁ

25.08.16

Výstava Texty pro otrlejší aneb tatínek psychiatr se přesouvá do DEPO2015