Pedagogická fakulta hostí fyzikální talenty

Čtyři desítky úspěšných řešitelů fyzikální olympiády se tento týden sešly na fakultě pedagogické v rámci Přírodovědného fyzikálního kempu. V úterý 30. srpna je navštívila ministryně školství mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová.

Pro talentované studenty jsou na Přírodovědném fyzikálním kempu připraveny přednášky, semináře a cvičení, které vedou pedagogové univerzity, nejlepší středoškolští profesoři a odborníci z praxe. Například v pondělí 29. srpna hovořil o velkém třesku známý astronom Jiří Grygar. O den později mezi studenty zavítala ministryně školství mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová, kterou doprovázeli rektor ZČU Miroslav Holeček a děkan pedagogické fakulty Miroslav Randa.

Setkání mladých fyziků se za finanční podpory Plzeňského kraje koná již po páté.

Ministryně školství, mládeže a tělovýchovy Kateřina Valachová navštívila v úterý 30. srpna mladé talenty na pedagogické fakultě.

Na Přírodovědném fyzikálním kempu vystoupil také známý astronom Jiří Grygar.

Kateřina MODRÁ

31.08.16

ELSA Plzeň uspořádala seznamovací kurz pro prváky

Studentské organizace