Fakulta strojní úspěšně obhájila certifikaci managementu kvality

Studující Úspěchy Zaměstnanci

Funkčnost systému potvrdil audit, fakulta tak obhájila certifikát kvality ISO 9001:2015, který ji zavazuje k neustálému zlepšování a pravidelným auditům.

Navzdory tomu, že pro průmyslovou praxi je certifikace managementu kvality již mnoho let etalonem obchodních styků, v oblasti vzdělávání představují dodnes certifikované fakulty a univerzity malý elitní klub s pár členy. Certifikát představuje kromě harmonizace interních procesů a předpisů fakulty s tímto standardem také jednoznačný závazek celého vedení neustále se zlepšovat a, jak s oblibou říkají auditoři, „dobrovolně se podrobit tortuře auditů a prověrek“.

Fakulta strojní Západočeské univerzity v Plzni byla prostřednictvím směrnice ISO/IWA 2:2003 úspěšně certifikována dle mezinárodního standardu ISO 9001:2015 v dubnu roku 2014. Nyní je tomu již více než 9 let od zavedení tohoto systému kvality a Fakulta strojní certifikát stále úspěšně obhajuje.

Fakulta strojní

Eva Krauzová