Studující oboru Ergoterapie obohatil seminář Paliativní péče a akce Job days

International Seminář Studující

Poznatky a zkušenosti ze dvou říjnových akcí využijí při studiu, praxích i v budoucím zaměstnání.

Studující 3. ročníku oboru Ergoterapie Fakulty zdravotnických studií ZČU čekaly tento měsíc dvě pedagogické akce.

Ve čtvrtek 12. října to byl seminář  Paliativní péče ve Fakultní nemocnici Plzeň, který jim poskytl základní informace o paliativní péči jakožto o multidisciplinárním oboru a o konkrétním rozsahu, který nabízí paliativní ambulance ve FN Plzeň. Informace ze semináře  studující využijí v předmětu Ergoterapie v paliativní péči a zároveň budou moci edukovat své pacienty o možnostech této péče v Plzeňském kraji.

Další pedagogická akce, 2. mezinárodní Job days v Praze, se uskutečnila v pátek 20. října. Studujícím dala možnost prozkoumat uplatnění v oboru Ergoterapie v České republice a zahraničí, srovnat platové ohodnocení mezi pozicemi v ČR a ve Švýcarsku, Německu či Rakousku nebo možnosti vzdělávání se v oboru ergoterapie v jiných zemích. Prezentující pracoviště jim poskytla informační materiály jak pro budoucí uplatnění, tak pro absolvování praxe nebo stáže.

Fakulta zdravotnických studií

Lucie Brůžková